Podkarpacie: Ponad 1,5 mln zł dla pracodawców na kształcenie pracowników

0 0
Podkarpacie: Ponad 1,5 mln zł dla pracodawców na kształcenie pracowników
fot. PTWP

Pracodawcy z Podkarpacia mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów kształcenia swoich pracowników. Czeka na nich ponad 1,5 mln zł.

Pieniądze pochodzą z Krajowego Funduszu Szkoleniowego i mogą być wydane m.in. na kursy i szkolenia podyplomowe. Głównym celem Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) jest zapobieganie utracie pracy przez osoby, które mogą być zagrożone zwolnieniem z powodu np. zbyt małych kompetencji.

Jak powiedział PAP dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop, KFS ma też wspomagać firmy w zdobyciu odpowiedniej pozycji na rynku poprzez podniesienie umiejętności pracowników.

Czop podkreślił, że o dofinansowanie w ramach KFS mogą ubiegać się wszyscy pracodawcy, którzy chcą "inwestować w rozwój kompetencji własnych lub kompetencji osób zatrudnionych w firmie".

- Warunkiem skorzystania z tych pieniędzy jest to, iż dana osoba musi mieć więcej niż 45 lat - dodał dyrektor rzeszowskiego WUP.

Czytaj też: Śląsk, Bytom: CIS pomaga znaleźć pracę bezrobotnym

Zgodnie z przyjętymi zasadami pracodawca, który zatrudnia powyżej 10 pracowników może otrzymać 80 proc. dofinansowania kosztów kształcenia dla jednej osoby - wówczas z własnego budżetu pokrywa pozostałe 20 proc. kosztów.

Natomiast pracodawca, który zatrudnia mniej niż 10 pracowników może otrzymać 100 proc. dofinansowania kosztów kształcenia dla jednej osoby.

Czytaj też: Krajowy Fundusz Szkoleniowy wspomoże podnoszenie kwalifikacji pracowników 45+

Czop zaznaczył, że dofinansowanie z KFS można przeznaczyć m.in. na kursy i studia podyplomowe.

- Pieniądze mogą być wydane także na badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem - dodał.

Pieniędzmi z KFS dysponować będą powiatowe urzędy pracy. Na Podkarpaciu będą to urzędy z Jarosławia, Krosna, Lubaczowa, Łańcuta, Przemyśla, Przeworska, Ropczyc, Rzeszowa, Sanoka, Stalowej Woli i Tarnobrzega. W sumie region otrzymał ponad 1,5 mln zł. Pracodawcy zainteresowani uzyskaniem dofinansowania mogą kontaktować się z powiatowymi urzędami pracy.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy finansowany jest ze środków Funduszu Pracy. Na Podkarpaciu stopa bezrobocia na koniec października wynosiła 14,2 proc.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.