Poczta Polska się odchudza. Będzie za to lepsza jakość

0 0
Poczta Polska się odchudza. Będzie za to lepsza jakość

2,3 tys. osób skorzystało z programu dobrowolnych odejść, który w 2012 r. po raz pierwszy uruchomiono w Poczcie Polskiej. Teraz trwa drugi program.

Z pierwszego programu skorzystali przede wszystkim pracownicy, którzy w razie odejścia z firmy mogli dostać pieniądze z funduszu ubezpieczeń społecznych, korzystając z uprawnień do świadczenia przedemerytalnego oraz ci, którzy pracowali w przekształcanych jednostkach.

Poczta Polska uprościła strukturę. Z 62 oddziałów rejonowych zostało 17. Mieszczą się w miastach wojewódzkich i koncentrują się jedynie na sprzedaży usług.

- Poprawiamy przede wszystkim jakość obsługi klienta dzięki odciążeniu naszych pracowników w terenie. Nie muszą już wykonywać wielu zadań administracyjnych - wyjaśnia sens zmian Zbigniew Baranowski z biura prasowego Poczty Polskiej.

Trwa analiza wniosków złożonych w trakcie trwania drugiego programu. Jest on skierowany do pracowników zatrudnionych na umowę o pracę na czas nieokreślony. Wysokość odpraw i odszkodowań zależy przede wszystkim od stażu pracy w Poczcie Polskiej.

Pracownicy ze stażem krótszym niż dwa lata dostają jednomiesięczne wynagrodzenie. Ci, którzy pracowali od dwóch do ośmiu lat - dwumiesięczne, a ci ze stażem ponad osiem lat - trzymiesięczne wynagrodzenie.

Przysługuje także odszkodowanie wypłacane razem z odprawą: staż krótszy niż osiem lat - dwumiesięczne wynagrodzenie, staż od 6 do 16 lat - trzymiesięczne, staż ponad 16 lat - czteromiesięczne wynagrodzenie.

Spółka od ubiegłego roku przeznacza dodatkowe pieniądze na zadania z zakresu polityki personalnej. Wzrastają wynagrodzenia dla kluczowych grup zawodowych z działu sprzedaży, zarządzania i wsparcia eksperckiego.

Poczta wydaje też pieniądze na szkolenia dla służb sprzedaży, na coroczne podwyżki, które mają niwelować skutki inflacji, a także na dofinansowanie opieki medycznej dla pracowników i ich rodzin. W najbliższych latach przeznaczy na te cele ponad 750 mln zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.