Po czym poznać dobrego pracodawcę?

• Elastyczność w kwestii godzin pracy zwiększa przewagę pracodawców na rynku pracy, pomaga utrzymywać wyższy poziom retencji pracowników i zmniejszać liczbę nadgodzin.
• Pracownicy napędzają rozwój biznesu, dlatego ich szkolenie stało się jedną z kluczowych długofalowych inwestycji przedsiębiorstw.
• Rynek benefitów pracowniczych w Polsce rozwija się, a pracodawcy świadomie wykorzystują je w kształtowaniu swojej polityki wynagradzania i motywowania.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Po czym poznać dobrego pracodawcę?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 lut 2016 15:33


Dobry pracodawca to pojęcie, które dla każdego oznacza coś innego. W końcu oczekiwania ludzi są wypadkową wielu zróżnicowanych czynników, m.in. wyznawanych wartości, doświadczeń, sytuacji rodzinnej, czy statusu społecznego.

Jedno jest pewne – oprócz finansowego wynagrodzenia pracownicy doceniają pozapłacowe motywatory. Odpowiednio zmotywowani efektywniej realizują swoje zadania i przez to cele biznesowe firmy. Pracodawcy stoją więc przed wyzwaniem, jak odpowiedzieć na potrzeby potencjalnych i obecnych pracowników.

Gra jest warta świeczki, bo zmotywowany pracownik przekłada się na wymierne korzyści dla organizacji. W międzynarodowych korporacjach wysokie standardy motywowania pracowników funkcjonują już od lat. Polskie firmy, konkurując o pracowników z organizacjami z zagranicznym kapitałem, również sukcesywnie wprowadzają rozwiązania, które pozwalają im przekonać do siebie kandydatów.

Wśród najlepszych pracodawców coraz częściej pojawiają się też polskie marki. Co więc najczęściej oferują najlepsi pracodawcy by pozyskać kandydatów i utrzymać swoich pracowników?

Elastyczność i równowaga

W zmieniającym się świecie pracy, w którym biznes działa przez 24 godziny na dobę, przez cały rok, usiłując odpowiedzieć na stale rosnące potrzeby rynku, a rozwój technologiczny narzuca wysokie tempo pracy, nowe podejście do czasu i miejsca pracy stało się już koniecznością.

Zwiększenie elastyczności potrzebne jest obu stronom – zarówno pracodawcy, jak i pracownikowi. Można je uzyskać zarówno stosując elastyczne formy zatrudnienia, jak i dopasowując miejsce i czas pracy do potrzeb pracodawcy i pracownika. Dzięki elastyczności, pracodawcy mogą szybko reagować na zmieniające się wyzwania rynku, wykorzystywać pojawiające się szanse i efektywnie realizować swoje plany, np. sprzedażowe. Z kolei pracownicy zatrudnieni na elastycznych warunkach mogą zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym.

Andżelika Majewska (Fot. Mat. pras.) Andżelika Majewska (Fot. Mat. pras.)

Bardzo często możliwość wybrania dowolnej formy zatrudnienia, pracy zdalnej czy ustalenia dogodnych godzin pracy, ułatwiających np. pogodzenie opieki nad dzieckiem czy realizowanie swoich pasji z realizacją zawodową, jest dla pracownika jednym z kluczowych powodów, dla których decyduje się na współpracę z firmą lub pozostaje lojalny wobec swojego pracodawcy. Mając tego świadomość wielu pracodawców oferuje elastyczne warunki zatrudnienia by przyciągnąć i utrzymać najlepszych pracowników.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.