PKP Cargo przeprowadza się do Katowic. Co z pracownikami?

Działające w Krakowie i Warszawie centrale spółki PKP Cargo do końca tego roku zostaną przeniesione do Katowic. Jak zapewniają władze spółki - zmiana lokalizacji nie oznacza likwidacji miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKP Cargo przeprowadza się do Katowic. Co z pracownikami?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

12 sie 2015 17:33


Przenosiny swoich biur do Katowic, spółka zapowiedziała już w połowie lipca. W wydanym wówczas komunikacie PKP Cargo podały m.in., że nastąpi to jesienią tego roku, a także, że zmiana lokalizacji nie oznacza likwidacji miejsc pracy.

- Jesteśmy w trakcie procesu przenoszenia naszej centrali do Katowic. Dzisiaj PKP Cargo posiada kilka lokalizacji, w których umieszczona jest centrala - w Bydgoszczy, Warszawie, Krakowie i Katowicach. Chcielibyśmy, aby główna działalność i główne tematy związane z bytnością centrali były umiejscowione w Katowicach - powiedział PAP Wojciech Derda, członek zarządu PKP Cargo ds. organizacyjnych Wojciech Derda

- Ten proces trwa i zakończy się w tym roku - dodał. Zasygnalizował również, że w związku ze zmianą lokalizacji centrali spółki przemieszczane będą ogółem "setki osób".

Nowa lokalizacja

Biurowiec w Katowicach, który zajmować będzie PKP Cargo, znajduje się tuż przy autostradzie A4, przy ulicy Francuskiej. Według wcześniejszych informacji zlokalizowane tam będą: katowicka centrala spółki, siedziba Zakładu Południowego PKP Cargo oraz inne komórki firmy rozsiane dotąd po terytorium woj. śląskiego. Derda zaznaczył, że do nowej siedziby przeniesiona zostanie m.in. z katowickiej ul. Korfantego główna dyspozytura spółki.

- W Katowicach i na Śląsku zlokalizowana jest znaczna większość naszych operacji i kluczowych klientów. To (przeniesienie siedziby, przyp. red.) ułatwi nam również prowadzenie biznesu. Zawsze w Katowicach PKP Cargo było bardzo mocno obecne, dzięki tym działaniom będziemy jeszcze bardziej umacniać naszą obecność w regionie - zasygnalizował Derda.

Kongres Logistyczny

PKP Cargo stała się też inicjatorem i pomysłodawcą nowego Europejskiego Kongresu Logistycznego Onecargo, który odbędzie się 5-6 października w Katowicach. Jego organizatorem będzie Grupa PTWP, która m.in. od 2009 r. organizuje też w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.