PKP Cargo przeprowadza się do Katowic. Co z pracownikami?

0 0
PKP Cargo przeprowadza się do Katowic. Co z pracownikami?
Przeprowadzka firmy do Katowic to zmiany dla setek osób zatrudnionych w Warszawie i Krakowie/fot. PTWP

Działające w Krakowie i Warszawie centrale spółki PKP Cargo do końca tego roku zostaną przeniesione do Katowic. Jak zapewniają władze spółki - zmiana lokalizacji nie oznacza likwidacji miejsc pracy.

Przenosiny swoich biur do Katowic, spółka zapowiedziała już w połowie lipca. W wydanym wówczas komunikacie PKP Cargo podały m.in., że nastąpi to jesienią tego roku, a także, że zmiana lokalizacji nie oznacza likwidacji miejsc pracy.

- Jesteśmy w trakcie procesu przenoszenia naszej centrali do Katowic. Dzisiaj PKP Cargo posiada kilka lokalizacji, w których umieszczona jest centrala - w Bydgoszczy, Warszawie, Krakowie i Katowicach. Chcielibyśmy, aby główna działalność i główne tematy związane z bytnością centrali były umiejscowione w Katowicach - powiedział PAP Wojciech Derda, członek zarządu PKP Cargo ds. organizacyjnych Wojciech Derda

- Ten proces trwa i zakończy się w tym roku - dodał. Zasygnalizował również, że w związku ze zmianą lokalizacji centrali spółki przemieszczane będą ogółem "setki osób".

Nowa lokalizacja

Biurowiec w Katowicach, który zajmować będzie PKP Cargo, znajduje się tuż przy autostradzie A4, przy ulicy Francuskiej. Według wcześniejszych informacji zlokalizowane tam będą: katowicka centrala spółki, siedziba Zakładu Południowego PKP Cargo oraz inne komórki firmy rozsiane dotąd po terytorium woj. śląskiego. Derda zaznaczył, że do nowej siedziby przeniesiona zostanie m.in. z katowickiej ul. Korfantego główna dyspozytura spółki.

- W Katowicach i na Śląsku zlokalizowana jest znaczna większość naszych operacji i kluczowych klientów. To (przeniesienie siedziby, przyp. red.) ułatwi nam również prowadzenie biznesu. Zawsze w Katowicach PKP Cargo było bardzo mocno obecne, dzięki tym działaniom będziemy jeszcze bardziej umacniać naszą obecność w regionie - zasygnalizował Derda.

Kongres Logistyczny

PKP Cargo stała się też inicjatorem i pomysłodawcą nowego Europejskiego Kongresu Logistycznego Onecargo, który odbędzie się 5-6 października w Katowicach. Jego organizatorem będzie Grupa PTWP, która m.in. od 2009 r. organizuje też w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.