PKN Orlen wyróżniony za etykę biznesu i uczciwe praktyki handlowe

PKN ORLEN pierwszą firmą z Europy Środkowo-Wschodniej wyróżnioną tytułem The World’s Most Ethical Company 2014.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKN Orlen wyróżniony za etykę biznesu i uczciwe praktyki handlowe

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

21 mar 2014 11:50


PKN ORLEN otrzymał prestiżowy tytuł The World's Most Ethical Company, przyznawany przez międzynarodowy zespół ekspertów amerykańskiego Ethisphere Institute. Koncern jest jedyną firmą z naszego regionu, która znalazła się w gronie laureatów.

Wyróżnienie The World's Most Ethical Company przyznawane jest firmom w oparciu o Ethics Quotient Framework, kompleksową metodologię wypracowaną przez Ethisphere Institute przy wsparciu zespołu międzynarodowych doradców, specjalizujących się w kwestiach związanych z etyką biznesu i uczciwymi praktykami handlowymi. Kluczowym kryterium przy doborze laureatów jest umiejętność wdrożenia etyki w codziennej działalności firmy i wyznaczania standardów etycznego przywództwa.

- Przyznany tytuł jest dla nas ważnym, niezależnym potwierdzeniem, że nasze rozwiązania z zakresu etyki biznesu wprowadzone na poziomie całej Grupy Kapitałowej są zgodne z najwyższymi standardami światowymi. To ważne zarówno ze względu na skomplikowanie naszej działalności jak i jej globalny zasięg. Udowadniamy przy tym, że trudności rynkowe nigdy nie mogą zwalniać Zarządu i pracowników z codziennej odpowiedzialności za etyczne prowadzenie biznesu - powiedział Jacek Krawiec, prezes PKN ORLEN.

Nagroda The World's Most Ethical Company przyznawana jest od 2006 roku. Wśród wyróżnionych w tym roku firm, obok PKN ORLEN, znalazły się m.in.: amerykański General Electric Company, kanadyjska Encana, indyjski TATA Power Company czy szwajcarski SwissRe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Były 2014-03-25 08:04:26

To dowcip? Do 1 kwietnia jeszcze parę dni zostalo.