PKN Orlen, system czterobrygadowy: Jak się sprawdza?

• PKN Orlen podsumował okres funkcjonowania tzw. systemu czterobrygadowego.
• Według Orlenu podsumowanie wypada korzystnie dla nowego systemu.
• Wiceprzewodniczący związkowców uważa, że na niektórych instalacjach system jest nie do zaakceptowania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKN Orlen, system czterobrygadowy: Jak się sprawdza?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

23 mar 2016 14:06


PKN Orlen na spotkaniu ze związkami zawodowymi podsumował ponad roczny okres funkcjonowania tzw. systemu czterobrygadowego, uwzględniającego 12-godzinną organizację czasu pracy na wydziałach produkcyjnych.

W spotkaniu stronę pracodawcy reprezentowali Krystian Pater, członek zarządu ds. produkcji oraz Piotr Chełmiński, członek zarządu ds. energetyki i rozwoju, jak również dyrektorzy działów HR, produkcji i BHP.

Według Orlenu podsumowanie z uwzględnieniem bezpieczeństwa i statystyk wypadkowości wypada korzystnie dla nowego systemu, jako że statystyki dotyczące liczby wypadków nie wzrosły, w ujęciu średnim nie zwiększyły się także statystyki chorobowe oraz dotyczące tzw. wybieralności urlopu, jako że ilość zaległych urlopów również jest na podobnym średnim poziomie jak w okresach poprzednich.

Przedstawiciele Orlenu zastrzegli, że mają świadomość, że ten system pracy, w odróżnieniu od poprzedniego (tzw. pięciobrygadowego), wymaga od pracowników dużej mobilizacji, szczególnie jeśli chodzi o planowanie i wykorzystywanie dni wolnych.

Prezes Pater zaznaczył również, że z rozmów jakie on sam oraz przedstawiciele pracodawcy cyklicznie przeprowadzają z pracownikami wynika, że duża część załogi części produkcyjnej zakładu akceptuje obecny system pracy. Pokrywa się to z ustaleniami samych związkowców, według których załoga jest w tej kwestii podzielona niemal pół na pół.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.