PGE Dystrybucja pracuje nad bezpieczeństwem pracy

0 0

W marcu br. PGE Dystrybucja uruchomiła program „Poprawa standardów i kultury bezpieczeństwa pracy”, który ma na celu wdrożenie działań nakierowanych na trwałe zmiany kultury bezpieczeństwa pracy.

Jak podkreśla spółka bezpieczeństwo pracowników jest dla niej priorytetem i w związku z tym uruchomiła program “Poprawa standardów i kultury bezpieczeństwa pracy”. Podstawowe cele realizowanego programu to trwała i skuteczna poprawa bezpieczeństwa pracy oraz zagwarantowanie dbałości kierownictwa o jej bezpieczeństwo.

W ramach realizowanego programu, PGE Dystrybucja przeprowadziła diagnozę obecnego stanu organizacji, dokonując porównania wskaźników bezpieczeństwa spółki, ze wskaźnikami uzyskiwanymi przez innych Operatorów w Europie i Polsce. Przeprowadzone analizy pozwoliły także na wskazanie najlepszych rozwiązań z Rejonów Energetycznych o najlepszych wskaźnikach dotyczących bezpieczeństwa.
 
Ponadto oszacowano potencjał poprawy bezpieczeństwa pracy i wyznaczono w tym zakresie cele oraz zdefiniowano konkretne inicjatywy poprawy bezpieczeństwa dla jednostek organizacyjnych spółki.

PGE Dystrybucja planuje wdrożenie co najmniej pięciu inicjatyw w celu poprawy kultury bezpieczeństwa pracy: rozszerzenie zakresu szkoleń w ramach podnoszenia kwalifikacji elektromonterów i dyspozytorów, budowanie postaw menedżerskich nakierowanych na kulturę bezpieczeństwa pracy, wprowadzenie nowych standardów identyfikacji i informowania o zagrożeniach, przygotowanie i wdrożenie przekazów multimedialnych mających na celu podniesienie świadomości zagrożeń wśród załogi oraz wdrożenie jednolitych standardów raportowania i omawiania wyników bezpieczeństwa.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.