Pensje kierowców - jeden z większych kosztów firm transportowych

0 0
Pensje kierowców - jeden z większych kosztów firm transportowych
Niewykorzystane godziny jazdy oznaczają utratę przychodów firmy. /Fot. Flickr, Peter Mooney, CC2.0

Według szacunków firm transportowych, zarobki kierowców stanowią znaczną część kosztów. Eksperci, że bardziej zorganizowane użytkowanie pojazdów oraz wybór właściwej usługi śledzenia floty umożliwiają zmniejszenie ponoszonych kosztów o 20 proc.

W transporcie drogowym największą część kosztów wciąż stanowi paliwo zużywane przez pojazdy. Choć ceny paliwa niedawno spadły, to według szacunków firm transportowych nadal generuje ono połowę ponoszonych przez nie kosztów.

Do innych istotnych wydatków należą opłaty drogowe, a także nieefektywne wykorzystanie czasu jazdy oraz kary za naruszenie dozwolonych godzin pracy kierowców.

Wydatki na paliwo można w dużym stopniu ograniczyć poprzez optymalizację ładunków. Ponadto nowoczesny system telematyczny pomaga w wykrywaniu złego stylu jazdy lub nieodpowiedniego wykorzystania czasu jazdy, co umożliwa znaczne ograniczenie kosztów dodatkowych, takich jak opłaty serwisowe.

Sposoby na optymalizację kosztów

Przestrzeganie godzin pracy kierowców - Kary za naruszenie godzin pracy kierowców mogą stanowić istotny składnik kosztów. Przekraczanie dozwolonego czasu jazdy naraża na niebezpieczeństwo innych użytkowników dróg, więc podlega wzmożonym inspekcjom. Dlatego opłaca się korzystać z urządzenia pokładowego, które nie tylko rejestruje godziny pracy kierowcy, ale również alarmuje go, że minął dozwolony czas jazdy.

Maksymalne wykorzystanie czasu jazdy - Podczas planowania transportu trzeba wziąć pod uwagę to, że niewykorzystany czas jazdy w dłuższej perspektywie oznacza utratę przychodów. Warto zatem w pełni wykorzystać dozwolone godziny pracy kierowców.

Optymalny styl jazdy - Unikanie nadmiernej prędkości i dostosowywanie stylu prowadzenia pojazdu do warunków na drodze przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa jazdy. Zapobiega to niepotrzebnemu hamowaniu i przyspieszaniu, a w rezultacie zwiększonemu zużyciu paliwa.

Optymalne planowanie tras - Wstępne zaplanowanie trasy pozwala uniknąć niepotrzebnych objazdów oraz przejazdów bez ładunku, które również przyczyniają się do zużycia paliwa. Jeśli pozwalają na to okoliczności, warto wyruszyć poza godzinami szczytu i pamiętać, że najkrótsza trasa nie zawsze oznacza najmniejsze zużycie paliwa.

Pomiar zużycia paliwa - Zaleca się regularnie mierzyć ilość zużywanego paliwa oraz rejestrować miejsca i dokładne godziny tankowania. Warto też sporządzić mapę solidnych stacji benzynowych wzdłuż trasy przejazdu. Kompletne usługi telematyczne, obejmujące zarówno pomiar poziomu paliwa, jak i planowanie tras, wspierają firmy w szybszym i bardziej efektywnym gromadzeniu potrzebnych danych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.