Paweł Buszman polskim przedsiębiorcą roku

Profesor Paweł Buszman, prezes American Heart of Poland został zwycięzcą 13. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Będzie reprezentował Polskę na konkursie ogólnoświatowym. Decyzję podjęło jury pod przewodnictwem Jerzego Koźmińskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paweł Buszman polskim przedsiębiorcą roku

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

27 lis 2015 9:26


Jury konkursu nagrodziło laureata, który mówi o sobie, że jest przedsiębiorczym lekarzem bądź przedsiębiorcą, który nigdy nie przestał być lekarzem. Laur najlepszego polskiego przedsiębiorcy został przyznany za połączenie rzeczy pozornie niemożliwych do połączenia: zdolności ratowania tysięcy żyć ludzkich z wysoką efektywnością ekonomiczną leczenia.

Profesor doktor habilitowany nauk medycznych Paweł Buszman jest kardiologiem, który pierwsze kroki zawodowe stawiał w Wojewódzkim Ośrodku Kardiologii w Zabrzu, kierowanym przez profesorów: Stanisława Pasyka i Zbigniewa Religę.

Przedsiębiorca Roku 2015 jest pionierem w inwazyjnym leczeniu choroby wieńcowej przy użyciu stentów. To również współtwórca pierwszego programu interwencyjnego leczenia zawału serca w Polsce. Za swoją misję profesor Buszman uważa zapewnianie Polakom pełnej opieki kardiologicznej, począwszy od prewencji i profilaktyki, przez nowoczesne leczenie, aż po rehabilitację i stały monitoring stanu zdrowia.

Kierowaną przez niego firmę tworzy ponad 30 placówek ratujących zdrowie i życie ponad 55 tysięcy pacjentów rocznie, a także Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz Uzdrowisko Ustroń. Sukcesem przedsięwzięcia, kierowanego przez profesora Buszmana, jest stworzenie i rozwijanie nowoczesnych klinik dostępnych dla każdego – poza dużymi miastami, blisko miejsca zamieszkania chorych. Taka filozofia przełożyła się na szybkość niesienia pomocy i skuteczność leczenia.

Kolejny etap

Paweł Buszman będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu EY World Entrepreneur of the Year 2015, który rozstrzygnie się w czerwcu przyszłego roku w Monako. O tytuł najlepszego przedsiębiorcy globu Polak będzie rywalizował z podobnymi sobie zwycięzcami lokalnych konkursów z ponad 60 państw świata.

- Przedsiębiorczość i innowacyjność będą w nadchodzących latach i dekadach niesamowitym koniem pociągowym polskiej gospodarki i naszą silną stroną. Bardzo się z tego cieszę - powiedział, wręczając nagrodę główną, Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju.

Przedsiębiorca Roku 2015 zatriumfował również w kategorii „Produkcja i Usługi”, w której został wyróżniony za przedsiębiorcze podejście do realizowania misji, które pozwoliło na obniżenie kosztów i podniesienie jakości usług medycznych w Polsce.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.