Paweł Borys, Polski Fundusz Rozwoju: Pierwsze konkursy na przełomie III i IV kwartału

0 0

Polski Fundusz Rozwoju planuje uruchomienie platformy inwestycyjnej o wartości 3 mld zł dla rozwijających się polskich przedsiębiorców. Jak mówi w rozmowie z PulsHR.pl Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, uruchomienie procesu inwestycyjnego i pierwsze konkursy planowane są na przełomie trzeciego i czwartego kwartału roku. PFR wciąż także kompletuje zespół specjalistów.

Platforma inwestycyjna PFR Ventures zostanie uruchomiona w ramach programu Start in Poland, jednak jej oferta nie będzie skierowana tylko do start-upów.

- Chodzi o to, by stworzyć dla polskich przedsiębiorców kompletną ofertę finansowania, która pozwoli im na pozyskiwanie kapitału zarówno na bardzo wczesnym etapie, jak na etapie ekspansji aż po wejście na giełdę – mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

- W tej chwili jesteśmy na etapie tworzenia pięciu funduszy. Proces inwestycyjny i konkursy planujemy uruchomić na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku – dodaje.

Jak podkreśla prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, większość środków będzie inwestowana na późniejszym etapie działalności. – Będą to środki dla spółek, które znajdują się już w ekspansji, mają już produkt i chcą go rozwijać zarówno w Polsce jak i na rynku międzynarodowym, ponieważ dane wskazują, że ponad 50 proc. firm myśli o ekspansji globalnej – wyjaśnia Borys.

Na razie Polski Fundusz Rozwoju kompletuje zespół. Kto w nim będzie? Dowiecie się z naszej rozmowy wideo.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.