Paradoksalna decyzja. Tobacco Company zakazuje pracownikom "dymka"

0 0
Paradoksalna decyzja. Tobacco Company zakazuje pracownikom "dymka"

Reynolds Tobacco Company, drugie największe przedsiębiorstwo tytoniowe w USA zakazało swoim pracownikom palenia papierosów. Koncern tłumaczy to "poszanowaniem praw" i "dopasowaniem do oczekiwań społecznych".

Dotychczas palacze z Reynolds Tobacco Company (producent papierosów Camel i Pall Mall) nie mogli palić m.in. w kawiarni oraz w siłowni. Teraz spółka zapowiedziała, że w styczniu nałoży kolejne ograniczenia, jeżeli chodzi o miejsca, w których pracownicy mieli możliwość, by wyjść na "dymka".

Czytaj też: KGHM obcina pensje pracownikom. Za dymka w czasie pracy

Nowe zasady będą wprowadzane stopniowo do 2016 roku. Chodzi o palenie papierosów, cygar i fajek przy stanowiskach biurowych, a także na salkach konferencyjnych. Zakaz dotyczy również korytarzy i wind. Pracownicy będą mogli jednak popalać e-papierosy.

Jak zaznacza rzecznik amerykańskiej korporacji, David Howard w rozmowie z "The Washington Post": - Celem zmian w polityce tytoniowej jest dostosowanie się zarówno do potrzeb i oczekiwań osób palących, jak i niepalących oraz gości przebywających w budynkach.

Czytaj też: Ile kosztuje pracodawców wyjście "na dymka"?

Dodaje, że zmiana frontu firmy wynika ponadto z chęci dopasowania się do oczekiwań społecznych względem ekologii i środowiska "wolnego od dymu".

- Chcemy szanować prawa i wybory tych pracowników, którzy są palaczami, jak i tych, którzy nie palą - podkreśla Howard w rozmowie z "Newsweekiem".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.