Oto wyzwania, przed którymi staną HR-owcy w 2018 r. Brak kandydatów to nie jedyny problem

Nie tylko brak kandydatów do pracy będzie wyzwaniem dla HR-owców w 2018 r. Maciej Witucki, prezes Work Service, Anna Wicha, szefowa Adecco Poland, Magdalena Warzybok z Aon Hewitt, Anna Mirek z ING Services Polska, Sylwia Sosnowska z Grupy Pracuj i wielu innych zdradza, z czym jeszcze będą musieli się zmierzyć HR-owcy w 2018 r.

Autor: Jolanta Miśków 31 gru 2017 6:00

REKLAMA

Większa elastyczność

Piotr Wielgomas, prezes firmy Bigram, dostrzega wiele wyzwań, z którymi będą musieli się zmierzyć HR-owcy w 2018 r. Sprawne prowadzenie rekrutacji, digitalizacja rynku, dbanie o atmosferę w firmie czy radzenie sobie z rosnącymi oczekiwaniami ze strony pracowników.

– Będziemy się z pewnością mierzyć z większymi oczekiwaniami co do płac i pakietów motywacyjnych, które nie zawsze są uzasadnione i należy umieć właściwe tym zarządzić, nie ulegając emocjonalnej często presji mediów, ale z drugiej strony nie doprowadzić do utraty naszej konkurencyjności na rynku pracy, a w konsekwencji do utraty cennych talentów – mówi Piotr Wielgomas, prezes firmy Bigram.

– Kolejnym wyzwaniem będzie z pewnością oczekiwanie uelastyczniania warunków, godzin i sposobu wykonywanej  pracy czy też współpracy dla pracowników, co wymaga czasem przemodelowania naszego tradycyjnego podejścia, a nie zawsze będzie możliwe. Warto być elastycznym i kreatywnym, oczywiście w granicach rozsądku i potrzeb – dodaje również. (fot. mat.pras.)REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.