Oto pięć największych problemów polskiego rynku pracy

Zgodnie z raportem OECD Polska zajęła 26. miejsce na 32 kraje pod względem jakości rynku pracy. Co sprawia nam największe problemy?

Autor: jk 14 lis 2014 6:10

REKLAMA

Bezrobocie

Jednym z problemów, z którym boryka się Polska, jest wysokie bezrobocie – przede wszystkim wśród młodych. Niemal co trzecia osoba jest bez pracy.

– Polski rynek pracy ma swoje słabości. To wysoki poziom bezrobocia wśród młodych, powyżej średniej unijnej. W Polsce wynosił w marcu 26,3 proc., a w Unii Europejskiej 22,8 proc. – mówi Laszlo Andor, komisarz Unii Europejskiej ds. zatrudnienia, spraw społecznych i integracji.

Niestety również bezrobocie wśród osób od 25 do 64 roku życia jest wysokie – wynosi 40 proc. (Fot. Sxc.hu)

Czytaj też: W Warszawie bezrobocie jest niewielkie, także wśród młodychREKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

alina 2016-10-24 16:26:51

Nic się nie dzieje bez powodu. Brak ciągóści w procesie edukacji zawodowej, bezsensowne zmiany w programach. Ze szkół wychodzą niekompletni fachowcy...itd, długo by wymieniać. Nade wszystko lenistwo jednostkowe.Patrzę z bliska na rotację impelowiczów; z pozycji constans. Nic mnie już nie zdziwi w świecie dziwifaktów.

maćko 2016-06-08 18:49:54

Polski rynek pracy to paraliż sektora usług i zawodów praktycznych, rzemiosła. Poprzez nierozważną politykę oświatową niestety polikwidowano szkoły zawodowe żeby nadprodukować liceów które produkują "geniuszy" z dpopuszcającymi ocenami na świadectwie. Potem taki jeden z drugim nie umie nawet zdania sklecić a pcha się do roboty . Wiem coś o tym bo rekrutuję do Impela. Roszczenia kasowe nade wszystko stanowią priorytet. Masakra.