Oto, co pracownicy Apple mówią o kulturze korporacyjnej swojej firmy

Pierwsza zasada w Apple? Nie mów o Apple - twierdzi Justin Maxwell, zatrudniony na stanowisku projektanta interfejsu. Jednak o tym, jak wygląda praca w Apple można się dowiedzieć po części z forum Quora, na którym wypowiadają się sami jej pracownicy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto, co pracownicy Apple mówią o kulturze korporacyjnej swojej firmy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

10 paź 2013 9:51


Współpracujący z firmą Brandon Carson zauważa, że w firmie panuje i jest mocno pielęgnowana atmosfera współpracy.

- Musimy swoje pomysły i to nad czym pracujemy przedstawić całemu zespołowi i wziąć pod uwagę ich opinie. Na początku nie przychodziło mi to łatwo, bo jestem przyzwyczajony do tworzenia samodzielnych projektów, ale pod koniec dnia okazywało się, że dzięki temu powstawał lepszy produkt - pisze na forum Carson.

Jednak nie wszystkie projekty konsultowane są w szerokim gronie. Niektóre z nich należą do grupy top secret. Jednym z takich projektów był projekt Marklar, przy którym pracował Simon Woodside.

- Nikt nie wiedział nad czym pracuję, ani moi znajomi, ani moi bliscy. Również pracownicy nie mieli pojęcia czym zajmują się ich koledzy inżynierowie - wspomina Woodside.

Jego zdaniem umiejętność utrzymywania tajemnicy pracy nad dużymi projektami w Apple, przełożyła się na liczne sukcesy firmy. Inni z kolei uważają, że strzeżenie marki przez Apple było wręcz obsesyjne.

Jedna z osób, która była zatrudniona w firmie określa Apple jako chodzącą sprzeczność.

- Z jednej strony firma chce rozbudzać kreatywność u swoich pracowników, pozwala im realizować swoje pomysły, a z drugiej strony Apple ma najsurowsze zasady korporacyjne z jakimi kiedykolwiek się spotkałem - pisze jeden z użytkowników Quora.

Zdarzają się jednostki kompletnie niezadowolone z pracy u tego technologicznego giganta. - Kultura korporacyjna? Paranoiczne zarządzanie, brak szacunku, nieustanne napięcie i długie godziny w pracy - tak wygląda prawdziwa kultura organizacyjna tej firmy - pisze inny użytkownik.

Według niego, w niektórych działach, opinie, propozycje czy pomysły, które padały od szeregowych pracowników spotykały się z dużą dezaprobatą ich menedżerów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.