Oto 5 kroków, by zrobić dobre wrażenie pierwszego dnia pracy

0 0
Oto 5 kroków, by zrobić dobre wrażenie pierwszego dnia pracy
Punktualność i odpowiedni strój to tylko niektóre rzeczy, które pomogą zrobić dobre wrażenie pierwszego dnia w nowej pracy. (fot. fotolia)

Bez względu na zajmowane stanowisko - zarówno w przypadku stażysty, jak i dyrektora zarządzającego - pierwszy dzień w firmie może mieć ogromny wpływ na dalsze postrzeganie przez współpracowników. Oto kilka wskazówek, jak zrobić dobre wrażenie już pierwszego dnia w nowej pracy.

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i często definiuje ono sposób, w jaki będzie postrzegał nas drugi człowiek. Dlatego początkowy okres w nowej pracy powinien być w pełni wykorzystany do jak najlepszego zaprezentowania siebie i swoich umiejętności w oczach współpracowników. Jak to zrobić?

Punktualność i odpowiedni ubiór

Według ekspertów Hays istnieje jedna złota zasada dotycząca pierwszego dnia w nowej pracy: jesteś za wcześnie, to jesteś punktualnie, a jeśli jesteś na czas, to tak naprawdę jesteś spóźniony. Warto pokazać swoje zaangażowanie pojawiając się w biurze 15-20 minut wcześniej niż ustalona godzina rozpoczęcia dnia pracy.

Równie istotny co punktualność jest odpowiedni dobór stroju. Jeszcze przed pierwszym dniem pracy warto ustalić standardowy dress code z menedżerem. Jeśli jest to niemożliwe, należy dostosować swój strój do stylu prezentowanego przez pracowników firmy w trakcie procesu rekrutacyjnego.

Zapamiętywanie imion

Poznając nową osobę, warto używać jej imienia jak najczęściej w trakcie rozmowy, aby szybciej utrwalić je sobie w pamięci. Nieodzowną, ale też stresującą częścią pierwszego dnia w pracy jest chodzenie po biurze z szefem i poznawanie pracowników.

– Po zapoznaniu z nowymi kolegami warto raz jeszcze przypisać imiona do twarzy. Oczywiście niełatwo jest jednocześnie zapamiętać 50 czy 80 osób. Na początku można skoncentrować się na najbliższych współpracownikach. Reszta w miarę upływu czasu sama zapisze się w pamięci – mówi Agnieszka Kolenda z Hays Poland.

Odpowiednie pytania

Warto wykorzystać pierwszy dzień pracy na zadawanie bezpośredniemu przełożonemu niezbędnych pytań i wyjaśnianie wszelkich nieścisłości. Wiele istotnych kwestii mogło być poruszonych jeszcze w trakcie procesu rekrutacyjnego, jednak doprecyzowanie takich rzeczy, jak obecne priorytety zespołu lub strategia rozwoju nie powinny zostać pominięte.

– O ile liczne pytania o kwestie biznesowe nie powinny zrazić żadnego przełożonego, to warto ograniczyć pytania natury logistycznej czy formalnej. W końcu każdy pracownik może wskazać drogę do działu administracyjnego albo pokazać, jak obsługiwać drukarkę – zaznacza Kolenda.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.