Oto 10 najlepszych pracodawców Polski Wschodniej

Konkurs Top Pracodawcy Polski Wschodniej rozstrzygnięty. Dziesięciu najlepszych pracodawców odebrało wyróżnienia w trakcie uroczystej gali, która miała miejsce podczas III Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Oto najlepsi pracodawcy w regionie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto 10 najlepszych pracodawców Polski Wschodniej

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

22 wrz 2016 21:53


W województwie lubelskim - Lubelski Węgiel Bogdanka i Pol-Inowex, w podkarpackim – Polskie Zakłady Lotnicze i Asseco Poland, w podlaskim – SaMASZ i Unibep, w świętokrzyskim – Kolporter i VIVE Group, w warmińsko-mazurskim – Expom i Wipasz – to 10 firm wyróżnionych w konkursie Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2016. Nagrody zostały wręczone podczas III Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (Eastern Economic Congress – EEC).

– Naszym celem było wyłonienie dziesięciu wyróżniających się pracodawców z pięciu wschodnich województw naszego kraju. W gronie laureatów znalazły się firmy nowocześnie zarządzane, stawiające na innowacyjność, znaczące w swoich branżach. – powiedział w trakcie gali wręczania nagród Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

- Wśród kryteriów oceny ważną rolę zajmowały też wysokie standardy relacji między menedżerami, pracownikami i otoczeniem społecznym, w którym na co dzień przedsiębiorstwa działają - dodał Rafał Kerger, redaktor naczelny PulsHR.pl.

- Zawsze taka nagroda, która związana jest z ludźmi bardzo cieszy. Miło być w takim towarzystwie. Zatrudniamy ponad 1200 osób, a pół tysiąca z nich inżynierowie - powiedział odbierając nagrodę Leszek Gołębiecki, prezes firmy Unibep. - Stworzyliśmy naprawdę świetną kulturę organizacyjną, i tę nagrodę chciałbym dedykować naszej załodze, bo to ona ją stworzyła - dodał.

- Mamy świadomość, że pracownik to największa wartość naszej firmy - powiedziała z kolei odbierając wyróżnienie Monika Walczak, dyrektor HR w firmie Expom.

Inną z wyróżnionych firm zostały Polskie Zakłady Lotnicze. - 300 inżynierów pracuje nad rozwiązaniami, które będą w przyszłości wykorzystywane w statkach powietrznych. Mamy nadzieję, że również w tym regionie (Polska Wschodnia - przyp.red.) będzie w przyszłości również produkcja - powiedział Andrzej Talaga, dyrektor ds. komunikacji Polskich Zakładów Lotniczych.

Szymon Kuprian, dyrektor finansowy grupy Wipasz obiecał odbierając nagrodę, że firma nie spocznie na laurach: - Będziemy dalej się rozwijać i inwestować – w środki trwałe i w ludzi, bo to oni tak naprawdę są największym kapitałem firmy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.