Ostachowicz długo nie zabawił w Orlenie. Już opuszcza zarząd

Powołany w środę na członka zarządu koncernu Orlen, Igor Ostachowicz, były doradca premiera Donalda Tuska, już żegna się ze swoim stanowiskiem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ostachowicz długo nie zabawił w Orlenie. Już opuszcza zarząd

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

26 wrz 2014 9:14


Igor Ostachowicz, do niedawna jeden z najbliższych współpracowników byłego premiera Donalda Tuska, odpowiedzialny m.in. za public relations, został członkiem zarządu PKN Orlen. Na to stanowisko powołała go Rada Nadzorcza PKN Orlen na wniosek ministra Skarbu Państwa.

Czytaj też: Igor Ostachowicz w zarządzie PKN Orlen

W zarządzie zabawił jednak zaledwie dwa dnia. Jak poinformowała dziś spółka w komunikacie: "26 września 2014 roku Pan Igor Ostachowicz, członek zarządu PKN ORLEN S.A. złożył oświadczenie o rezygnacji z dniem dzisiejszym z pełnienia funkcji Członka Zarządu Spółki, podając jako powód troskę o interes spółki publicznej PKN ORLEN S.A. w związku z kontrowersjami jakie wywołała ta nominacja - czytamy.

Jak zaznacza spółka w komunikacie - rezygnacja ta nie rodzi skutków finansowych.

Nowa posada miała Ostachowicza uczynić milionerem - w ciągu roku miał zarobić nawet ponad 2 mln zł. 

Już wcześniej jednak przyjęcie tego stanowiska (postrzeganego jako swego rodzaju "nagrodę pocieszenia") przez Ostachowicza, niektórzy oceniali jako nieprofesjonalne.

- Choć Ostachowicz zna się na public relations, w tej sytuacji nie zachował się profesjonalnie - ocenił Bogdan Pliszka, politolog w rozmowie z TVN24.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.