Orientacja na cel w zawodowej karierze

0 0
Orientacja na cel w zawodowej karierze
Połączenie możliwości zarabiania z wykonywaniem pracy, którą będziemy lubili to najlepsze rozwiązanie. /Fot. Flickr, Richard Matthews, CC2.0

Planując swoją karierą, warto zastanowić się nad jej fundamentami i celem. Budowanie własnej ścieżki zawodowej wymaga ciągłej pracy, jeśli ma przynieść zadowolenie i satysfakcję.

Na wstępie swoich rozmyślań zawodowych najlepiej jest skonkretyzować cele i oczekiwania wobec siebie i swojej pracy. Mając określony cel możesz przejść do zidentyfikowania swoich mocnych stron i drzemiącego w tobie potencjału. Warto przy tym zastanowić się co sprawia nam przyjemność i może być motorem do działania w pracy zawodowej.

Należy pamiętać, że połączenie możliwości zarabiania z wykonywaniem pracy, którą będziemy lubili to najlepsze rozwiązanie. Wytypowanie takiego zawodu czy konkretnego stanowiska jest pierwszym krokiem do dalszych działań. 

Kto stoi w miejscu - cofa się

- Jeżeli jesteś już na jakimś etapie kariery zawodowej, ale czujesz, że stoisz w miejscu, a chcesz się rozwijać, musisz pamiętać o tym, że nikt nie poda ci nowej wiedzy na tacy. Udane życie zawodowe wymaga ciągłego uczenia się. Kto stoi w miejscu - cofa się – mówi Dariusz Duma, trener i konsultant biznesowy, ekspert kampanii „Oswój zmianę” portalu monsterpolska.pl.

Dobrze jest przeglądać branżowe serwisy internetowe, czytać prasę i inne publikacje, wybierać ciekawe konferencje i szkolenia.

- Pamiętaj jednak, że oprócz podnoszenia kompetencji zawodowych, nie możesz zapominać o rozwoju umiejętności miękkich. Dzięki temu będziesz bardziej pożądanym pracownikiem. Warto być ambitnym, odważnym i śmiałym w planowaniu oraz budowaniu własnej kariery, a gdy przychodzi sukces - z uśmiechem podnosić sobie poprzeczkę. Pomyśl dziś, na co cię stać i działaj – podpowiada Dariusz Duma. 

Skonkretyzowanie celów oraz świadomość tego jak ważne jest rozbudowywanie własnych kompetencji i zainteresowań zdecydowanie ułatwi ci budowanie ścieżki kariery. Zawodowa samoświadomość to najmocniejszy fundament kariery.   

Plan i elastyczność

Żyjemy w czasach, gdzie z minuty na minutę powstają nowe technologie. Codziennie słyszymy o nowych wynalazkach i nietuzinkowych pomysłach naukowców. To, co kiedyś było dla nas abstrakcją i nierealnym wytworem technologicznym, obecnie jest na wyciągnięcie ręki.

Wraz z rozwojem otaczającego nas świata, zmienia się także rynek pracy. Firmy z wielu branż dynamicznie się rozwijają odpowiadając na potrzeby rynku. Razem z nimi muszą rozwijać się także pracownicy, by byli gotowi na zachodzące zmiany. Ta gotowość i elastyczność to dziś podstawa do przetrwania na zmiennym rynku pracy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.