wnp.pl

Oczy szeroko otwarte wewnątrz firmy i poza nią. Czyli co nowego na rynku systemów analitycznych

0 0
Oczy szeroko otwarte wewnątrz firmy i poza nią. Czyli co nowego na rynku systemów analitycznych

- W czasie niepewności gospodarczej najważniejsza jest umiejętność właściwej oceny sytuacji zarówno wewnątrz firmy, jak i w jej otoczeniu - mówi Michał Stadnicki, dyrektor Centrum Konsultingu Systemów Business Intelligence, Comarch.

Zdaniem Michała Stadnickiego, pomimo kryzysu narzędzia pozwalające na przewidywanie i prognozowanie sprzedaży czy też poziomu kosztów mogą się sprawdzić we właściwej ocenie firmy i jej otoczenia biznesowego.

- Aby być przygotowanym na każdą możliwą sytuację nasi klienci korzystają z możliwości tworzenia planów i budżetów w różnych scenariuszach, a także wykorzystują analizy What-If, aby dowiedzieć się, jaki wpływ mogą mieć ich decyzje na przyszłą kondycję przedsiębiorstwa - wyjaśnia Michał Stadnicki.

Ważnym elementem systemów są dedykowane obszary analityczne, poświęcone analizie kosztów, wielopoziomowego rachunku marż i ocenie rentowności. - To dzięki nim zarządzający firmą mają pełen wgląd w ocenę efektywności ekonomicznej swojej działalności - mówi przedstawiciel Comarch.

Jak wskazuje Michał Stadnicki , obecnie każda firma, która nie decyduje się na budowę tego typu narzędzia podejmuje ryzyko zwiększenia dystansu do swojej konkurencji, ponieważ większość z nich posiada już tego typu systemy. - Po analizie kosztów i przychodów wynikających z ogólnej działalności wiele firm stara się obecnie ocenić i zmierzyć efektywność produkcji, często w podziale już nie tylko na wybrane asortymenty, ale nawet na poszczególne partie produktu - tłumaczy nasz rozmówca.

Jego zdaniem, łatwość dostępu i aktualność informacji staje się obecnie kluczowym czynnikiem. - Pomagają tutaj rozwiązania mobilne, które pozwalają dostarczać niezbędne analizy i raporty w dowolne miejsce na świecie, także bez dostępu do komputera - mówi Michał Stadnicki. - To dzięki nim odpowiednie osoby w firmie, w tym CFO, mogą być na bieżąco informowane o szansach i zagrożeniach wynikających z aktualnej sytuacji. Rozwój tego typu rozwiązań staje się obecnie jednym z głównych trendów na rynku systemów analitycznych. Same w sobie nie pozwalają one rzecz jasna na rozwiązanie wszystkich problemów firmy, ale w połączeniu z odpowiednio przygotowanymi obszarami analitycznymi umożliwiają efektywne wsparcie procesów decyzyjnych.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.