Nowy prezes TVP pokieruje spółką sam. Zarząd będzie jednoosobowy

• W poniedziałek (29 sierpnia) Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że nowy zarząd TVP będzie jednoosobowy.
• Uchwała RMN wejdzie w życie wraz z dniem rozstrzygnięcia konkursu na nowego prezesa telewizji, czyli nie później niż 15 października.
• Rada Mediów Narodowych przyjęła również w poniedziałek (29 sierpnia) regulamin konkursu na prezesa TVP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy prezes TVP pokieruje spółką sam. Zarząd będzie jednoosobowy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

30 sie 2016 11:35


Obecnie zarząd TVP jest dwuosobowy. Na jego czele stoi Jacek Kurski, natomiast wiceprezesem jest Maciej Staniecki. Ten pierwszy już zapowiedział start w konkursie na nowego prezesa TVP, natomiast Staniecki będzie się dopiero nad tym zastanawiał.

Były prezes TVP, który obecnie zasiada w Radzie Mediów Narodowych uważa pomysł, aby zarząd TVP był jednoosobowy za bardzo dobry. Uchwała RMN wejdzie w życie wraz z dniem rozstrzygnięcia konkursu na nowego prezesa telewizji, czyli nie później niż 15 października.

Czytaj też: Kto za Kurskiego? Jest regulamin konkursu na prezesa TVP

Przypomnijmy, w poniedziałek (29 sierpnia) Rada Mediów Narodowych przyjęła również regulamin konkursu na nowego szefa stacji. Od kandydatów na prezesa TVP nie będzie wymagane doświadczenie na stanowisku kierowniczym.

- Konkurs jest w pełni jawny, przesłuchania konkursowe będą transmitowane. Nie ma też wymogu stażu kierowniczego dla kandydatów, czyli będzie możliwość szerokiego dostępu do konkursu osób zainteresowanych - poinformował Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych.

Juliusz Braun, były prezes TVP skomentował wprost: - Ten konkurs może nie jest ustawiony, ale zrobiony tak, by Jacek Kurski mógł go spokojnie wygrać.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.