Nowość w Polsce: szef zaopiekuje się twoją rodziną, a ty będziesz pracował

0 0
Nowość w Polsce: szef zaopiekuje się twoją rodziną, a ty będziesz pracował

Delegacja, bankiet wieczorny albo nadgodziny, a ty nie masz z kim zostawić dziecka? Albo musisz wybierać – praca czy opieka nad chorym członkiem rodziny? Żaden problem – twój szef wszystkim się zajmie.

Balansowanie między życiem rodzinnym, a pracą nie jest łatwe i wymaga nie lada zdolności logistycznych. Szczególnie jeśli w domu mamy pod opieką chorą osobę - dziecko, małżonka czy rodzica.

- Co ma zrobić pracownik, który ma zaplanowane ważne spotkanie służbowe, a jego dziecko budzi się z przeziębieniem? Takie sytuacje są źródłem wielu stresów - mówi Ewa Misiak, prezes Baby&Care.

- W Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Holandii pracodawcy mają narzędzia, dzięki, którym mogą zaoszczędzić podobnych dylematów swoim pracownikom. My takie narzędzie oferujemy jako pierwsi w Polsce, w postaci programu „Family Care" - dodaje.

Na czym polega? Program wykupuje pracodawca. W jego ramach pracownik może zgłosić dwie bliskie osoby, które w trakcie choroby zostaną objęte natychmiastową opieką profesjonalnej pielęgniarki. Jeśli pracownik chce zgłosić dziecko, a ma ich kilkoro, to wszystkie zostają objęte programem.

- W przypadku nagłego zachorowania wskazanego członka rodziny, pracownik dzwoni do wyznaczonego opiekuna firmy i zamawia usługę. Podaje adres i oczekiwaną godzinę przybycia. Do chorego natychmiast delegowana jest pielęgniarka lub inny specjalista, który sprawuje nad nim opiekę dostosowaną do jego stanu zdrowia - wyjaśnia Misiak.

- Przygotowuje i podaje posiłki, leki, pomaga w zabiegach pielęgnacyjnych, a jeśli jest taka potrzeba to wykonuje także zastrzyki, podaje kroplówkę, robi opatrunki i inne specjalistyczne czynności - tłumaczy.

Każda firma, która przystępuje do programu otrzymuje grupę personelu na wyłączność, a do konkretnego pacjenta najczęściej delegowana jest ta sama osoba.

- Program jest elastyczny i każda firma może go dopasować do swoich potrzeb. Pracodawca może zdecydować, czy chce objąć programem wszystkich pracowników, czy tylko wybrane osoby oraz wybrać podstawowy zakres opieki lub rozszerzyć go o dodatkowe zabiegi - mówi Ewa Misiak.

Usługa jest też zwolniona z podatku VAT i może być finansowana z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Można więc wykorzystać ten program jako benefit dla pracowników w całości zapewniany przez firmę, albo też sfinansować usługę częściowo.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.