Nowość w Polsce: szef zaopiekuje się twoją rodziną, a ty będziesz pracował

Delegacja, bankiet wieczorny albo nadgodziny, a ty nie masz z kim zostawić dziecka? Albo musisz wybierać – praca czy opieka nad chorym członkiem rodziny? Żaden problem – twój szef wszystkim się zajmie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowość w Polsce: szef zaopiekuje się twoją rodziną, a ty będziesz pracował

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

4 kwi 2014 6:33


Balansowanie między życiem rodzinnym, a pracą nie jest łatwe i wymaga nie lada zdolności logistycznych. Szczególnie jeśli w domu mamy pod opieką chorą osobę - dziecko, małżonka czy rodzica.

- Co ma zrobić pracownik, który ma zaplanowane ważne spotkanie służbowe, a jego dziecko budzi się z przeziębieniem? Takie sytuacje są źródłem wielu stresów - mówi Ewa Misiak, prezes Baby&Care.

- W Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Holandii pracodawcy mają narzędzia, dzięki, którym mogą zaoszczędzić podobnych dylematów swoim pracownikom. My takie narzędzie oferujemy jako pierwsi w Polsce, w postaci programu „Family Care" - dodaje.

Na czym polega? Program wykupuje pracodawca. W jego ramach pracownik może zgłosić dwie bliskie osoby, które w trakcie choroby zostaną objęte natychmiastową opieką profesjonalnej pielęgniarki. Jeśli pracownik chce zgłosić dziecko, a ma ich kilkoro, to wszystkie zostają objęte programem.

- W przypadku nagłego zachorowania wskazanego członka rodziny, pracownik dzwoni do wyznaczonego opiekuna firmy i zamawia usługę. Podaje adres i oczekiwaną godzinę przybycia. Do chorego natychmiast delegowana jest pielęgniarka lub inny specjalista, który sprawuje nad nim opiekę dostosowaną do jego stanu zdrowia - wyjaśnia Misiak.

- Przygotowuje i podaje posiłki, leki, pomaga w zabiegach pielęgnacyjnych, a jeśli jest taka potrzeba to wykonuje także zastrzyki, podaje kroplówkę, robi opatrunki i inne specjalistyczne czynności - tłumaczy.

Każda firma, która przystępuje do programu otrzymuje grupę personelu na wyłączność, a do konkretnego pacjenta najczęściej delegowana jest ta sama osoba.

- Program jest elastyczny i każda firma może go dopasować do swoich potrzeb. Pracodawca może zdecydować, czy chce objąć programem wszystkich pracowników, czy tylko wybrane osoby oraz wybrać podstawowy zakres opieki lub rozszerzyć go o dodatkowe zabiegi - mówi Ewa Misiak.

Usługa jest też zwolniona z podatku VAT i może być finansowana z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Można więc wykorzystać ten program jako benefit dla pracowników w całości zapewniany przez firmę, albo też sfinansować usługę częściowo.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.