"Niewola" pracowników korporacji jest w ich umysłach

0 0
"Niewola" pracowników korporacji jest w ich umysłach

Nie trzeba pracować w korporacji, żeby zarabiać 3-5 tys. zł miesięcznie. Podobną kwotę można zarobić prowadząc własną działalność gospodarczą - twierdzi Sebastian Popiel, członek zarządu firmy doradztwa personalnego People.

W wywiadzie udzielonym dla "Gazety Wyborczej" Popiel przekonuje, że praca w korporacji nie jest jedynym wyborem, jaki został dany ludziom współcześnie aktywnym na rynku pracy.

- Twierdzę, że dzisiaj, żyjąc we współczesnej Polsce, nie ma żadnych przeszkód, aby ci "niewolnicy" z korporacji, przestali nimi być. "Niewola" o której mówimy wynika raczej z niewoli ich umysłów. To oni często sami chcą, by było nieco bardziej bezpiecznie, pod znanym szyldem, chcą wiedzieć, co dokładnie mają robić - mówi na łamach "Gazety Wyborczej".

- Osoby nieprzeciętne, bardziej wolne, o silnej potrzebie indywidualizmu mają dzisiaj ogromne możliwości tworzenia wartości dodanej i prowadzenia własnych interesów. Dawno nie ma granic w Europie, internet otworzył dostęp do ogromnego, globalnego rynku. Problemem jest wyłącznie stworzenie takiej usługi lub towaru, który kogoś zainteresuje. Zestawienie tych możliwości z ofertą pracy dawaną przez korporację przeczy tezie, że mamy dzisiaj do czynienia z niewolnictwem rzekomo przez nie serwowanym. To mit - wyjaśnia w rozmowie z "GW".

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.