"Niewola" pracowników korporacji jest w ich umysłach

Nie trzeba pracować w korporacji, żeby zarabiać 3-5 tys. zł miesięcznie. Podobną kwotę można zarobić prowadząc własną działalność gospodarczą - twierdzi Sebastian Popiel, członek zarządu firmy doradztwa personalnego People.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

"Niewola" pracowników korporacji jest w ich umysłach

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza

7 paź 2013 9:26


W wywiadzie udzielonym dla "Gazety Wyborczej" Popiel przekonuje, że praca w korporacji nie jest jedynym wyborem, jaki został dany ludziom współcześnie aktywnym na rynku pracy.

- Twierdzę, że dzisiaj, żyjąc we współczesnej Polsce, nie ma żadnych przeszkód, aby ci "niewolnicy" z korporacji, przestali nimi być. "Niewola" o której mówimy wynika raczej z niewoli ich umysłów. To oni często sami chcą, by było nieco bardziej bezpiecznie, pod znanym szyldem, chcą wiedzieć, co dokładnie mają robić - mówi na łamach "Gazety Wyborczej".

- Osoby nieprzeciętne, bardziej wolne, o silnej potrzebie indywidualizmu mają dzisiaj ogromne możliwości tworzenia wartości dodanej i prowadzenia własnych interesów. Dawno nie ma granic w Europie, internet otworzył dostęp do ogromnego, globalnego rynku. Problemem jest wyłącznie stworzenie takiej usługi lub towaru, który kogoś zainteresuje. Zestawienie tych możliwości z ofertą pracy dawaną przez korporację przeczy tezie, że mamy dzisiaj do czynienia z niewolnictwem rzekomo przez nie serwowanym. To mit - wyjaśnia w rozmowie z "GW".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.