Niemal połowa menedżerów w Unilever to kobiety

• Ponad połowę stanowisk dyrektorów niewykonawczych w Unilever zajmują kobiety. Są również w zarządzie firmy.
• Panie sprawują także ponad 44 proc. funkcji kierowniczych w firmie, co stanowi 38-proc. wzrost w ciągu ostatnich pięciu lat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niemal połowa menedżerów w Unilever to kobiety

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 mar 2016 14:43


W roku 2015 minęło pięć lat, odkąd Unilever rozpoczął proces budowy sprawnej i różnorodnej organizacji, dbając o równowagę płci w całej strukturze firmy. Efekty?

W przypadku polskiego oddziału firmy, panie stanowią 43 proc. zespołu. Ostatnie badania potwierdzają także, że polityka równouprawnienia przyczynia się do większego powodzenia firmy: jeśli wśród 10 członków zarządu są przynajmniej trzy kobiety, można zauważyć istotną poprawę wyników (a w zarządzie polskiego oddziału Unilever są właśnie trzy panie).

Przedsiębiorstwo kierowane przez kobiety rozwija się o 28 proc. lepiej w porównaniu ze średnią rynkową. – Zobowiązaliśmy się do zapewnienia kobietom lepszych możliwości i dostępu do edukacji w naszym planie „Życie w sposób zrównoważony”. To nasz priorytet w skali zarówno globalnej, jak i lokalnej – powiedział Tom Dewaele, wiceprezes ds. HR w Unilever na Europę Środkowo-Wschodnią.

Oprócz tego firma prowadziła również w ostatnich miesiącach różnego rodzaju akcje skierowane do żeńskiej części zespołu. Były to m.in. Miesiąc Kobiet (profilaktyka raka piersi - wykłady i konsultacje z pielęgniarką), tydzień z Dove (tematy związane z pielęgnacją), czy też Dzień Kobiet z Dove, podczas którego panie mogły skorzystać z porad kosmetyczki, makijażystki oraz specjalisty od wizerunku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.