Niemal połowa menedżerów w Unilever to kobiety

0 0
Niemal połowa menedżerów w Unilever to kobiety
W przypadku polskiego oddziału firmy, panie stanowią 43 proc. zespołu. (fot. unilever.com)

• Ponad połowę stanowisk dyrektorów niewykonawczych w Unilever zajmują kobiety. Są również w zarządzie firmy.
• Panie sprawują także ponad 44 proc. funkcji kierowniczych w firmie, co stanowi 38-proc. wzrost w ciągu ostatnich pięciu lat.

W roku 2015 minęło pięć lat, odkąd Unilever rozpoczął proces budowy sprawnej i różnorodnej organizacji, dbając o równowagę płci w całej strukturze firmy. Efekty?

W przypadku polskiego oddziału firmy, panie stanowią 43 proc. zespołu. Ostatnie badania potwierdzają także, że polityka równouprawnienia przyczynia się do większego powodzenia firmy: jeśli wśród 10 członków zarządu są przynajmniej trzy kobiety, można zauważyć istotną poprawę wyników (a w zarządzie polskiego oddziału Unilever są właśnie trzy panie).

Przedsiębiorstwo kierowane przez kobiety rozwija się o 28 proc. lepiej w porównaniu ze średnią rynkową. – Zobowiązaliśmy się do zapewnienia kobietom lepszych możliwości i dostępu do edukacji w naszym planie „Życie w sposób zrównoważony”. To nasz priorytet w skali zarówno globalnej, jak i lokalnej – powiedział Tom Dewaele, wiceprezes ds. HR w Unilever na Europę Środkowo-Wschodnią.

Oprócz tego firma prowadziła również w ostatnich miesiącach różnego rodzaju akcje skierowane do żeńskiej części zespołu. Były to m.in. Miesiąc Kobiet (profilaktyka raka piersi - wykłady i konsultacje z pielęgniarką), tydzień z Dove (tematy związane z pielęgnacją), czy też Dzień Kobiet z Dove, podczas którego panie mogły skorzystać z porad kosmetyczki, makijażystki oraz specjalisty od wizerunku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.