Nie tylko potrafią parzyć kawę. Jakie są bezcenne asystentki szefów?

Wiele osób uważa, że stanowisko asystentki nie wymaga specjalnego przygotowania, bo kawę umie parzyć każdy. Jakże błędne myślenie. Nie wszyscy mają predyspozycje i umiejętności niezbędne do pełnienia funkcji sekretarki przełożonego. Jaka powinna być prawa ręka szefa?

Autor: Justyna Koc 3 cze 2014 5:46

REKLAMA
Parzy kawę, kseruje dokumenty i pilnuje, żeby szefowi nikt nie przeszkadzał - niestety taki stereotyp na temat pracy asystentek nadal istnieje. Rzeczywistość jednak jest inna. Praca sekretarki wcale nie jest łatwa i wymaga odpowiednich kompetencji. Donald Trump powiedział: „Jeśli chcesz zrobić dobry biznes, najpierw zatrudnij dobrą asystentkę". Coś w tym jest, ponieważ sekretarka to prawa ręka szefa, która czuwa nie tylko nad swoją pracą, ale także nad obowiązkami szefa. Jakie zatem cechy osobowe i umiejętności zawodowe powinna posiadać? (Fot. Fotolia)

Puls HR Puls HR

Nie tylko potrafią parzyć kawę. Jakie są bezcenne asystentki szefów?


REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Monika 2017-05-10 10:35:40

@anka całkowicie się z Tobą zgadzam, asystentka pomaga i asystuje szefowi w wielu dziedzinach, a sekretarka jest tak jakby "firewallem" szefa i łączy go z pracownikami i klientami. Jestem już od wielu lat sekretarką i pracuje ze mną też asystentka prezesa. Nasze obowiązki są praktycznie w całości inne, tylko niektóre się nakładają. No i oczywiście są wypadki urlopowe i chorobowe, gdzie sekretarka przejmuje obowiązki asystentki, i odwrotnie. Jeżeli chcielibyście zobaczyć różnicę w pracy sekretarki i asystentki, to te dwa szkolenia-asystentek.pl/artykuly/cechy-miec-dobra-sekretarka/ szkolenia-asystentek.pl/artykuly/zdolnosci-interpersonalne-sa-cenione-u-asystentek/ artykuły je świetnie przedstawiają.

anka 2014-06-03 14:25:47

Moim zdaniem jest dość znaczna różnica w obowiązkach sekretarki i asystentki, której w tym artykule w ogóle nie widać. Jak wskazuje sama nazwa "asystentka" asystuje szefowi, tzn. np. uczestniczy w spotkaniach, wyjazdach itd. podczas gdy sekretarka oprócz organizacji pracy biura (i czasem szefa, w zależności od podziału obowiązków między asystentką a sekretarką oraz od tego, czy szef ma asystentkę), pełni funkcję reprezentacyjną, wita gości itd.