Nawet 420 tys. zł dofinansowania z UE dla MŚP na usługi proinnowacyjne

0 0
Nawet 420 tys. zł dofinansowania z UE dla MŚP na usługi proinnowacyjne
Głównym celem poddziałania 2.3.1. jest zwiększenie potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności badawczej, rozwojowej i inwestycyjnej. Fot. shutterstock

Od 15 grudnia małe i średnie przedsiębiorstwa mogą się starać o dofinansowanie na usługi proinnowacyjne. Ile można dostać i na jakich warunkach?

Małe i Średnie Przedsiębiorstwa (MŚP) mogą uzyskać od 50 tys. do 420 tys. złotych dofinansowania z Unii Europejskiej na usługi proinnowacyjne, takie jak analiza rynku, wsparcie w procesie ochrony własności intelektualnej, poszukiwanie dostawców technologii, udostępnianie biur i laboratoriów itp. Usługi te muszą być świadczone przez akredytowane instytucje.

Od 15 grudnia Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła nabór wniosków w konkursie 2.3.1 Proinnowacyjne usługi Instytucji Otoczenia Biznesu (IOB) dla MŚP. Wnioski można składać od 18 stycznia do 18 marca 2016 roku.

Poddziałanie 2.3.1

Głównym celem poddziałania 2.3.1. jest zwiększenie potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności badawczej, rozwojowej i inwestycyjnej (B+R+I). Aby firma mogła się z sukcesem rozwijać, ważne jest wdrażanie innowacji i wprowadzanie nowych rozwiązań czy technologii zgodnie z planem dostosowanym do realiów rynkowych i adekwatnie do wymagań prawnych.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny, jako ośrodek zgłoszony do akredytacji świadczy specjalistyczne usługi, na które można uzyskać dofinansowanie z unijnej puli – między innymi analizę rynku, wsparcie w procesie ochrony własności intelektualnej, patentowania, poszukiwanie dostawców technologii (naukowców, firm), udostępnianie biur i laboratoriów itp.

12 stycznia 2016 roku w siedzibie PPNT odbędzie się spotkanie informacyjne dla firm zainteresowanych szczegółami konkursu i zakresem dofinansowania. Eksperci PPNT omówią kwestie związane z kryteriami oceny wniosków, korzyściami wynikającymi ze współpracy z akredytowanymi instytucjami otoczenia biznesu oraz rodzajem usług, na które przysługuje dofinansowanie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.