Największe błędy popełniane przez start-upowców

Rozwijanie start-upu nie jest drogą usłaną różami. Wielu błędów można jednak uniknąć. Które są najpoważniejsze?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Największe błędy popełniane przez start-upowców

PODZIEL SIĘ


Autor: infoWire.pl

23 lis 2015 10:04


Osoby zakładające start-up na pewno nie powinny działać w pojedynkę. Już na tym etapie ważne jest odpowiednie dobranie współpracowników.

- Każdy zespół musi mieć lidera, który będzie czuwał nad powodzeniem całego przedsięwzięcia. W firmie należy także zatrudnić specjalistę ds. sprzedaży i marketingu, bo sukces start-upu to sprzedaż, która generuje zyski. Poza tym w zespole warto mieć analityka finansowego, żeby na bieżąco czuwał nad budżetem przedsiębiorstwa – mówi serwisowi infoWire.pl Adrian Pieńkowski, ekspert DWO w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Czytaj też: Eliza Kruczkowska: Polska powinna przyciągać utalentowanych ludzi spoza kraju

Dużym błędem jest też nierealne oszacowanie rynku, czyli zły wybór grupy docelowej, do której chcemy kierować nasze produkty i usługi. Nie może być ona ani za duża, ani za mała. Podobnie trzeba trafnie określić konkurencję, z którą będziemy mieli do czynienia.

- Przedsiębiorca, który jej nie widzi, jest w błędzie i jego firma z dużym prawdopodobieństwem upadnie. Konkurencja istnieje zawsze – twierdzi ekspert.

Czytaj też: Pomysł na start-up jest ważny, ale trzeba dostosować go do realiów rynkowych

Bardzo ważne jest ponadto, żeby nie być ślepo przywiązanym do swojego pierwotnego pomysłu. - Jeżeli nasz biznes się nie sprawdza, powinniśmy zmienić model biznesowy, tak aby osiągać te cele, które sobie założyliśmy – uważa rozmówca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.