Nadchodzą zmiany w zarządach spółek PGZ? Siwko: "Osiadły na laurach"

0 0
Nadchodzą zmiany w zarządach spółek PGZ? Siwko: "Osiadły na laurach"
- Czas pracy prezesa PGZ nie podlega jakimkolwiek limitom - komentuje Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej grupy Zbrojeniowej. (Fot.arch.PGZ)

- Mam wrażenie, że wiele spółek osiadło na laurach - zamiast proaktywności w rozwoju biznesu, w poszukiwaniu klientów, także na rynkach cywilnych, wyczekują zamówień od wojska - ocenia Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Polska Grupa Zbrojeniowa powstała, aby skonsolidować przemysł obronny. W przedsięwzięcie zaangażowane są zakłady z różnych stron Polski, Bumar-Łabędy, PCO, WZM z Poznania, OBRUM, Rosomak, ZM Tarnów.

Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej podkreśla, że zamierza rozliczać zarządy poszczególnych spółek z wyników i efektywności działania.

- Kompetencje to jedno, ale trzeba jeszcze te kompetencje umiejętnie wykorzystać. Tymczasem mam wrażenie, że wiele spółek osiadło na laurach - zamiast proaktywności w rozwoju biznesu, w poszukiwaniu klientów, także na rynkach cywilnych, wyczekują zamówień od wojska, i tyle - komentuje Siwko.

Niełatwe zarządzanie

Trudno kierować tak ogromny koncernem, jakim jest PGZ. Jak twierdzi Siwko, trzyosobowy zarząd spółki stara się pracować jak drużyna. - Do tego potrzebne są przede wszystkim doskonała komunikacja i wzajemne zaufanie. To kwestie absolutnie fundamentalne, które pozwalają na uzyskanie synergii wzajemnych kompetencji. Jestem przekonany, że to właśnie mamy - wyjaśnia.

Z kolei praca prezesa nie ogranicza się do ośmiu godzin. - Nie jest tak, że przyjeżdżam do pracy o ósmej, żeby wyjść z niej o szesnastej. W ośmiu godzinach nie sposób zmieścić wszystkich pilnych spraw, spotkań, konferencji. Proszę mi wierzyć: czas pracy prezesa PGZ nie podlega jakimkolwiek limitom - komentuje Siwko.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Panie prezesie PGZ powstało po to aby zdobywać kontrakty aby wspierać firmy i przekazywać do realizacji chyba PGZ nic innego nie powinno robić bo wszak nie wytwarza wartości dodanej...

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.