Na zmianach można korzystać. Jeśli jest się "organizacją antykruchą"

Zagraniczne badania wskazują, że 70 proc. firm wprowadzających istotne zmiany organizacyjne, nie osiąga zamierzonych celów. Co ważne, za proces zmian w firmie nie są odpowiedzialni wyłącznie ludzie na wysokich stanowiskach.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Na zmianach można korzystać. Jeśli jest się "organizacją antykruchą"

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire

26 kwi 2016 12:11


Firmy, które potrafią reagować na zmiany rynkowe, realizują swoje pomysły dużo łatwiej i skuteczniej. Dzięki temu trwają na rynku, nawet pomimo kryzysów w branży.

- Obecnie jest nawet wypracowywana koncepcja "organizacji antykruchej", czyli takiej, która korzysta na zmianach rynkowych. Umiejętność szybkiej reakcji przynosi takiej organizacji zyski oraz zapewnia bezpieczeństwo i przede wszystkim rozwój – mówi Katarzyna Lorenc z firmy 4 business & people.

Elastyczność jest ważna na każdym poziomie struktury organizacji. Wszyscy pracownicy muszą uczyć się wykonywania nowych obowiązków i poszerzać kompetencje. Za proces zmian w firmie nie są odpowiedzialni wyłącznie ludzie na wysokich, przywódczych stanowiskach.

- Dobrą praktyką jest angażowanie całej firmy w przygotowania do zmian, a następnie wspólne ich wdrażanie. Jeśli chodzi o zarząd, powinien on nie tylko podejmować decyzje, lecz także monitorować późniejsze działania – uważa ekspertka.

Zagraniczne badania wskazują, że 70 proc. firm wprowadzających istotne zmiany organizacyjne nie osiąga zamierzonych celów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.