MR dedykuje sektorowi MŚP specjalne programy pomocowe

- Wiemy, że małe i średnie firmy również mogą stać się zalążkami nowych inicjatyw. Najczęściej są to jednak innowacje procesowe, a nie produktowe. Sektorowi MŚP dedykujemy szczególne programy pomocowe - mówi Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

MR dedykuje sektorowi MŚP specjalne programy pomocowe

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

27 wrz 2016 12:57


Z danych PARP wynika, że aż 60 proc. najmniejszych przedsiębiorstw wprowadza innowacyjne rozwiązania. Biorąc pod uwagę skalę wprowadzanych innowacji dominują te na poziomie firmy – 38 proc., mniejszy odsetek stanowią innowacje w skali kraju – 16,6 proc. a w skali globalnej – 8 proc.

– W Ministerstwie Rozwoju przywiązujemy szczególną uwagę do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Wiemy, że jest to sól polskiej gospodarki. W wolumenie osób zatrudnionych w gospodarce najwięcej jest właśnie pracowników tego typu firm. Niemniej, przełomowe innowacje występują stosunkowo rzadko wśród mikro i małych przedsiębiorstw – mówi Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.

Dodaje, że jeżeli za mikroprzedsiębiorstwa uznamy start-upy, to rzeczywiście są one łowcami nowości.

- Ich potencjał jest oczywisty. Wiemy, że małe i średnie firmy również mogą stać się zalążkami nowych inicjatyw. Najczęściej są to jednak innowacje procesowe, a nie produktowe. Dlatego sektorowi MŚP dedykujemy szczególne programy pomocowe – tłumaczy Jadwiga Emilewicz.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.