www.portalspozywczy.pl

MR dedykuje sektorowi MŚP specjalne programy pomocowe

0 0
MR dedykuje sektorowi MŚP specjalne programy pomocowe
Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju podkreśla, że mikro, małe i średnie firmy mogą stać się zalążkami nowych inicjatyw. (Fot. MR)

- Wiemy, że małe i średnie firmy również mogą stać się zalążkami nowych inicjatyw. Najczęściej są to jednak innowacje procesowe, a nie produktowe. Sektorowi MŚP dedykujemy szczególne programy pomocowe - mówi Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.

Z danych PARP wynika, że aż 60 proc. najmniejszych przedsiębiorstw wprowadza innowacyjne rozwiązania. Biorąc pod uwagę skalę wprowadzanych innowacji dominują te na poziomie firmy – 38 proc., mniejszy odsetek stanowią innowacje w skali kraju – 16,6 proc. a w skali globalnej – 8 proc.

– W Ministerstwie Rozwoju przywiązujemy szczególną uwagę do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Wiemy, że jest to sól polskiej gospodarki. W wolumenie osób zatrudnionych w gospodarce najwięcej jest właśnie pracowników tego typu firm. Niemniej, przełomowe innowacje występują stosunkowo rzadko wśród mikro i małych przedsiębiorstw – mówi Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.

Dodaje, że jeżeli za mikroprzedsiębiorstwa uznamy start-upy, to rzeczywiście są one łowcami nowości.

- Ich potencjał jest oczywisty. Wiemy, że małe i średnie firmy również mogą stać się zalążkami nowych inicjatyw. Najczęściej są to jednak innowacje procesowe, a nie produktowe. Dlatego sektorowi MŚP dedykujemy szczególne programy pomocowe – tłumaczy Jadwiga Emilewicz.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.