MPiPS przyznało nagrody w 43. Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy

W tym roku odbyła się już 43 edycja. Ogólnopolski Konkurs Poprawy Warunków Pracy organizowany jest od 1972 roku przez Ministerstwo Pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

MPiPS przyznało nagrody w 43. Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 paź 2015 11:21


Celem konkursu jest wyróżnianie tych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, a także opracowań naukowych, których zastosowanie przyczyniło się do poprawy warunków pracy.

Konkurs promuje także projekty edukacyjne i popularyzujące tematykę bezpieczeństwa oraz ochrony człowieka w środowisku pracy.

Do udziału w Konkursie zgłaszane są opracowania w trzech kategoriach:
kategoria A – rozwiązania techniczne i technologiczne
kategoria B – prace naukowo-badawcze
kategoria C – przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne

Na konkurs wpłynęły 83 zgłoszenia, kapituła konkursu przyznała 11 nagród oraz 16 wyróżnień.

W kategorii: rozwiązania techniczne i technologiczne główną nagrodę zdobyła praca "Zastosowanie ruchomego korpusu napędu w przenośniku taśmowym typu AR-PT 1200, opracowana w Kompanii Węglowej oddział KWK "Halemba-Wirek" w Rudzie śłąskiej.

W kategorii: prace naukowo-badawcze nagroda I stopnia trafiła do autorów z CIOP-PIB za pracę "Kompozytowy wkład o właściwościach sorpcyjnych i biobójczych do szczelnego obuwia ochronnego stosowanego w warunkach ciężkiej pracy".

Natomiast wśród przedsięwzięć organizacyjnych i edukacyjnych pierwsze miejsce zostało przyznane „Ramowym wytycznym w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach”.

Opracowanie zostało przygotowane przez pracowników Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz CIOP-PIB. Obejmuje ono pakiet materiałów umożliwiających projektowanie obiektów i pomieszczeń oraz przystosowanie stanowisk pracy w taki sposób, aby były odpowiednie dla osób z dysfunkcjami o szczególnych potrzebach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.