MPiPS przyznało nagrody w 43. Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy

0 0

W tym roku odbyła się już 43 edycja. Ogólnopolski Konkurs Poprawy Warunków Pracy organizowany jest od 1972 roku przez Ministerstwo Pracy.

Celem konkursu jest wyróżnianie tych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, a także opracowań naukowych, których zastosowanie przyczyniło się do poprawy warunków pracy.

Konkurs promuje także projekty edukacyjne i popularyzujące tematykę bezpieczeństwa oraz ochrony człowieka w środowisku pracy.

Do udziału w Konkursie zgłaszane są opracowania w trzech kategoriach:
kategoria A – rozwiązania techniczne i technologiczne
kategoria B – prace naukowo-badawcze
kategoria C – przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne

Na konkurs wpłynęły 83 zgłoszenia, kapituła konkursu przyznała 11 nagród oraz 16 wyróżnień.

W kategorii: rozwiązania techniczne i technologiczne główną nagrodę zdobyła praca "Zastosowanie ruchomego korpusu napędu w przenośniku taśmowym typu AR-PT 1200, opracowana w Kompanii Węglowej oddział KWK "Halemba-Wirek" w Rudzie śłąskiej.

W kategorii: prace naukowo-badawcze nagroda I stopnia trafiła do autorów z CIOP-PIB za pracę "Kompozytowy wkład o właściwościach sorpcyjnych i biobójczych do szczelnego obuwia ochronnego stosowanego w warunkach ciężkiej pracy".

Natomiast wśród przedsięwzięć organizacyjnych i edukacyjnych pierwsze miejsce zostało przyznane „Ramowym wytycznym w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach”.

Opracowanie zostało przygotowane przez pracowników Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz CIOP-PIB. Obejmuje ono pakiet materiałów umożliwiających projektowanie obiektów i pomieszczeń oraz przystosowanie stanowisk pracy w taki sposób, aby były odpowiednie dla osób z dysfunkcjami o szczególnych potrzebach.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.