MPiPS: coraz mniej czasu, by powalczyć o tytuł "Kreatora miejsc pracy"

0 0

- Niecały miesiąc został pracodawcom chcącym ubiegać się o tytuł "Kreatora miejsc pracy", przyznawany przez resort pracy. Termin zgłaszania do konkursu, mającego na celu wyróżnienie pracodawców, którzy w ub.r. zatrudnili najwięcej pracowników, upływa 29 maja.

Konkurs ministerstwa pracy ma na celu wyróżnienie tych pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy tych, którzy w minionym roku zatrudnili najwięcej pracowników. Nagrody będą przyznawane w pięciu kategoriach: mała, średnia oraz duża firma, a także duża firma przemysłowo-produkcyjna i duża firma handlowo-usługowa.

"Sytuacja na rynku pracy jest coraz lepsza, pracuje już 16 mln Polaków. To najlepszy wynik od 1989 r. Ten sukces zawdzięczamy przede wszystkim pracodawcom tworzącym nowe miejsca pracy" - ocenił szef resortu pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kapituła konkursu, w skład której weszli przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców, jako kluczowy element traktować będzie wzrost zatrudnienia w firmie. Dodatkowe punkty można jednak zdobyć za przyjęcie do pracy młodych pracowników do 30. roku życia, w wieku 50+ oraz osób niepełnosprawnych. Kapituła oceniać będzie też rzetelność pracodawców, czyli m.in. to, czy zatrudniają pracowników na umowach o pracę.

Nagrody wyróżnionym w konkursie pracodawcom będą wręczane przez ministra pracy w czerwcu podczas uroczystej gali. Zwycięzcy otrzymają roczne prawo posługiwania się tytułem "Kreator miejsc pracy" oraz logo konkursu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.