Motywacja pracowników w IT: Karta sportowa to za mało

0 0
Motywacja pracowników w IT: Karta sportowa to za mało
Ponad 70 proc. badanych stwierdziło wyższą sprawność umysłową i efektywność w dniu, w którym byli aktywni fizycznie. /Fot. Pixabay

Według danych KE do 2020 roku w Europie może brakować 800 tys. specjalistów ICT. W zdobywaniu, motywowaniu i zatrzymywaniu talentów coraz większe znaczenie mają niestandardowe działania - karta sportowa i medyczna to minimum, poza które wychodzi coraz więcej firm.

Jako elementy najbardziej motywujące do pracy, pracownicy branży IT w badaniu Grafton Recruitment Benefity 2014 wskazali - poza płacą - posiadanie karty sportowej oraz rozszerzoną opiekę medyczną. Te udogodnienia większość firm technologicznych oferuje już jako standard.

Pracodawcy, którzy chcą inwestować w swój zespół i pozyskać największe talenty powinni wychodzić poza pakiety minimum. Jak pokazuje doświadczenie, oprócz świadczeń sportowych czy medycznych istotne są również dodatkowe działania, które przekładają się na zaangażowanie pracowników.

Sporty ekstremalne

Jak podaje portal TINYpulse, wpływ ćwiczeń m.in. jogi, na efektywność pracowników jest bardzo wysoki. Ponad 70 proc. badanych stwierdziło wyższą sprawność umysłową i efektywność w dniu, w którym byli aktywni fizycznie. Z racji widocznych korzyści, pracodawcy wspierają oraz organizują swoim pracownikom ćwiczenia w trakcie oraz po pracy

Ponadto, coraz częściej pracodawcy idą o krok dalej i oprócz organizowania „standardowych“ aktywności sportowych, wspierają pasje pracowników związane ze sportami ekstremalnymi. 

– W naszych szeregach mamy zapalonych wspinaczy. Ostatnio wspieraliśmy grupę śmiałków, która zdobyła 12 szczytów alpejskiego masywu górskiego – opowiada Dorota Sadowska, menadżer komunikacji w GFT Polska.

Korzyści dla rodziny

Stworzenie odpowiedniej przestrzeni do pracy i wspólnego spędzania czasu, to element ważny 
w polityce kadrowej wielu firm. Wpływa to na budowanie poczucia więzi z miejscem, w którym przebywa się 40 godzin tygodniowo. Niektóre firmy oferują swoim pracownikom miejsca do wypoczynku z najbliższymi.

Imprezy dla dzieci pracowników, wspólne spędzanie świąt – firmy nie zapominają także o rodzicach. Oprócz imprez oferują im również dofinansowanie np. do wyprawek szkolnych 

W wielu branżach pracownicy nie mogą liczyć na aż tyle świadczeń ze strony pracodawcy. Jednak w IT metody pozapłacowej motywacji są coraz bardziej rozbudowane - obejmują rodzinę, znajomych i dają pracownikom możliwość realizowania nietuzinkowych zainteresowań. Według najnowszych badań TINYpulse, wysoki poziom doceniania pracowników idzie w parze z zaangażowaniem i chęcią pozostania na dłużej.  Warto więc wzbogacać swoją ofertę, by zatrzymać talenty w firmowych szeregach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.