Mniej przejęć firm w Polsce. Ale wkrótce się to zmieni

Tylko 15 przedsiębiorstw znalazło nowych właścicieli. To 10 razy mniej niż trzy lata temu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mniej przejęć firm w Polsce. Ale wkrótce się to zmieni

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

4 maj 2015 9:35


- Od stycznia do marca nowych właścicieli znalazło w Polsce tylko 15 przedsiębiorstw. To 10 razy mniej niż trzy lata temu - wynika z raportu opracowanego dla "Dziennika Gazety Prawnej" przez wywiadownię gospodarczą Bisnode Polska.

Firma szacuje, że ten rok będzie najgorszym od rekordowego w ostatnich latach 2011 r., kiedy w Polsce przejętych zostało ponad 600 firm. "Ożywienie sprawia, że mniejsze jest zainteresowanie wyprzedawaniem biznesów" - komentuje Tomasz Starzyk z Bisnode D&B Polska.

Czytaj tez: Przejęcia się opłaciły. Rekordowy wzrost zysków Work Service

Marcin Duszyński, prezes firmy doradczej Capital One Advisers, wskazuje, iż obecna sytuacja to efekt m.in. zmian w zarządzaniu spółkami. "Założyciele i menedżerowie coraz dłużej zachowują kontrolę nad firmami, bo coraz lepiej radzą sobie z ich rozwojem i zarządzaniem coraz większymi biznesami" - tłumaczy Duszyński.

Jednak zdaniem szefa Capital One Advisers liczba przejęć niedługo zacznie znowu rosnąć. To dlatego, że wiele firm w najbliższych dwóch latach spodziewa się odbicia wyników i znaczącego wzrostu wartości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.