Młodzi chcą jednolitego rynku w Europie

- Cenimy amerykańskie doświadczenia, ale uważamy, że największa gospodarka na świecie, jaką jest Unia Europejska, zasługuje na swój własny model wzrostu uwzględniający zrównoważony rozwój - mówi Przemysław Grzywa z Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi chcą jednolitego rynku w Europie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 lip 2014 11:48


Europejska Konfederacja Młodych Przedsiębiorców (European Confederation of Young Entrepreneurs), największa organizacja reprezentująca Młodych Przedsiębiorców z 16 krajów Europy - w tym z Polski - debatowała nad „Deklaracją Ateńską" podczas
I Konferencji Młodych Przedsiębiorców w Atenach.

Deklaracja Europejskich Przedsiębiorców sprowadza się do postulatu utworzenia jednolitego rynku wewnętrznego na Starym Kontynencie, który ułatwi prowadzenie biznesu młodym przedsiębiorcom.

- Dzięki nowoczesnym technologiom możemy już sprzedawać produkty i usługi na całym świecie, dlatego chcemy w pełni wykorzystać potencjał europejskiego rynku z jego 500 milionami mieszkańców i produkcją wartą 13 bln euro - mówi Przemysław Grzywa z Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, który reprezentował Polskę podczas konferencji.

Drugim z postulatów jest promocja „Europejskiego wzorca przedsiębiorczości". Nazwany tak został model odmienny od „filozofii Silicon Valley", która dominuje w umysłach i dyskusjach związanych ze światem startupowym.

- Cenimy amerykańskie doświadczenia, ale uważamy, że największa gospodarka na świecie, jaką jest Unia Europejska, zasługuje na swój własny model wzrostu uwzględniający zrównoważony rozwój - dodaje Grzywa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.