Młodzi chcą jednolitego rynku w Europie

0 0

- Cenimy amerykańskie doświadczenia, ale uważamy, że największa gospodarka na świecie, jaką jest Unia Europejska, zasługuje na swój własny model wzrostu uwzględniający zrównoważony rozwój - mówi Przemysław Grzywa z Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Europejska Konfederacja Młodych Przedsiębiorców (European Confederation of Young Entrepreneurs), największa organizacja reprezentująca Młodych Przedsiębiorców z 16 krajów Europy - w tym z Polski - debatowała nad „Deklaracją Ateńską" podczas
I Konferencji Młodych Przedsiębiorców w Atenach.

Deklaracja Europejskich Przedsiębiorców sprowadza się do postulatu utworzenia jednolitego rynku wewnętrznego na Starym Kontynencie, który ułatwi prowadzenie biznesu młodym przedsiębiorcom.

- Dzięki nowoczesnym technologiom możemy już sprzedawać produkty i usługi na całym świecie, dlatego chcemy w pełni wykorzystać potencjał europejskiego rynku z jego 500 milionami mieszkańców i produkcją wartą 13 bln euro - mówi Przemysław Grzywa z Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, który reprezentował Polskę podczas konferencji.

Drugim z postulatów jest promocja „Europejskiego wzorca przedsiębiorczości". Nazwany tak został model odmienny od „filozofii Silicon Valley", która dominuje w umysłach i dyskusjach związanych ze światem startupowym.

- Cenimy amerykańskie doświadczenia, ale uważamy, że największa gospodarka na świecie, jaką jest Unia Europejska, zasługuje na swój własny model wzrostu uwzględniający zrównoważony rozwój - dodaje Grzywa.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.