Ministerstwo Zdrowia zajmie się pozornie bezrobotnymi

0 0
Ministerstwo Zdrowia zajmie się pozornie bezrobotnymi
MZ pracuje nad rozwiązaniami, które wyeliminują rejestrowanie się bezrobotnych wyłącznie dla uzyskania świadczeń zdrowotnych (fot.shutterstock)

Nad rozwiązaniami, które wyeliminują rejestrowanie się bezrobotnych wyłącznie dla uzyskania świadczeń zdrowotnych, pracuje ministerstwo zdrowia w ramach całościowych zmian w ubezpieczeniach zdrowotnych - poinformował wiceminister rodziny Stanisław Szwed.

Obecnie osoby faktycznie nieposzukujące pracy, ale nieposiadające tytułu do bezpłatnego dostępu do służby zdrowia, rejestrują się jako bezrobotni wyłącznie po to, by uzyskać taki dostęp.

Szwed podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji polityki senioralnej powiedział, że resort rodziny, pracy i polityki społecznej nie pracuje nad osobną zmianą, która by wyeliminowała takie sytuacje.

"Sami nie przygotowujemy jakiejś jednostkowej zmiany w prawie, krótkiej nowelizacji dotyczącej tej sytuacji, która jest nierozwiązana od wielu lat" - powiedział. Szwed wyjaśnił, że minister zdrowia powołał zespół, który pracuje kompleksowo nad kwestią ubezpieczeń zdrowotnych. "W ramach tego zespołu jest również propozycja uregulowania kwestii rejestracji bezrobotnych" - dodał.

"Propozycja resortu zdrowia będzie szła w stronę - zgodnie z naszą konstytucją - ubezpieczenia zdrowotnego dla wszystkich. Czyli cały ten proces rejestrowania się w urzędzie pracy ze względu na składkę zdrowotną byłby niepotrzebny - wszyscy byliby ubezpieczeni" - powiedział.

Wiceminister rodziny liczy, że "w jakiejś nieodległej przyszłości" zespół w MZ przygotuje zmiany dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego i "sprawa dotycząca rejestracji bezrobotnych z tego powodu zostanie rozwiązana".

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Czyli chodzi tylko o to zeby w statystykach wykazać mniejsze bezrobocie niż jest faktycznie. A niech tak może ministerstwo popracuje nad tym, żeby firmy nie zatrudniały na czarno i zeby w firmach nie było przymusowych nadgodzin, bo jakby nie te nadgodziny to by firmy musiały pozatrudniac dodatkowych pracowników. Włądza się zmieniła tylko teoretycznie i dalej kombinują jak tu zrobić żeby wykazac mniejsze bezrobocie na papierze. Aczkolwiek z drugiej strony urzędy prcy robia chamówę pozbawiając ludzi statusu bezrobotnego i tym samym prawa do ubezpieczenia zdrowotnego.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.