www.rynekzdrowia.pl

Miliony zł na kursy i specjalizacje dla pielęgniarek i położnych

0 0
Miliony zł na kursy i specjalizacje dla pielęgniarek i położnych

Do 23 sierpnia 2013 roku Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie ma ogłosić na swojej stronie internetowej nowe programy, które będą podstawą do prowadzenia kształcenia w ramach specjalizacji, kursów kwalifikacyjnych oraz specjalistycznych dla pielęgniarek i położnych.

Cały proces opracowania nowych programów powinien objąć: skompletowanie i powołanie zespołów programowych przez dyrektora Centrum, prowadzenie merytorycznych prac programowych, przygotowanie i przedłożenie projektu programu do recenzji, ustosunkowanie się do uwag recenzentów i naniesienie zmian w programie, korektę redakcyjną programów, przedłożenie programów do zatwierdzenia przez ministra zdrowia oraz przygotowanie i zamieszczenie programów na stronie internetowej Centrum.

Na opracowanie programów specjalizacji ma zostać wydatkowane 1 mln zł, na programy kursów kwalifikacyjnych kolejne 900 tys. zł, natomiast kursów specjalistycznych 750 tys. zł. Kolejne 300 tys. zł zostanie wydane na "opracowanie nowych zadań egzaminacyjnych". Razem wszystkie powyższe wydatki mają wynieść ponad 3 mln zł.

Czasu pozostało mało a wykazu nie widać. W tej sytuacji grupa posłów PSL skierowała 13 marca br. projekt ustawy, która przedłuża o kolejne dwa lata czas opracowania nowych programów nauczania w zakresie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.