Microsoft wreszcie wybrał prezesa. Na czele koncernu ma stanąć Hindus

0 0
Microsoft wreszcie wybrał prezesa. Na czele koncernu ma stanąć Hindus

Wszystko wskazuje na to, że długie poszukiwania zastępcy Steve`a Ballmera, na stanowisko prezesa Microsftu, właśnie się skończyły. Stery w technologicznym gigancie ma przejąć Hindus, Satya Nadella.

Jak donosi "Bloomberg" kadrowych zmian w Microsofcie może być więcej - rada koncernu zastanawia się nad zmianą na fotelu przewodniczącego firmy, w którym obecnie zasiada Bill Gates. Na razie Microsoft przygotowuje się jednak do przedstawienia nowego prezesa.

Jak donoszą media, Nadella miał do pokonania ok. stu konkurentów. "The Wall Street Journal" rozpisywał się na temat prawdopodobnych kandydatów na to stanowisko. Wymieniano takie nazwiska jak: Tony Bates - były prezes Skype`a, Stephen Elop - szef Nokii, Paul Martiz - prezes firmy Pivotal. Wszyscy panowie byli już w przeszłości związani z Microsoftem.

Pod uwagę brane były również kandydatury m.in. Alana Mulally'ego, prezesa Forda i Steve'a Mollenkopfa z Qualcomm. Ostatecznie jednak - o ile doniesienia mediów zostaną oficjalnie potwierdzone - nowym szefem Microsoftu zostanie jego obecny pracownik, Satya Nadella.

Nadella związany jest z firmą od 1992 r., pracuje w Redmond. Przez ten czas sprawował wiele kierowniczych funkcji, a obecnie jest wiceprezesem nadzorującym m.in. rozwiązania dotyczące chmury.

Nowy prezes ma 47 lat. Z pochodzenia jest Hindusem, urodził się w Hajdarabadzie.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.