Michael Page: Dyrektorzy finansowi przejmują rolę liderów zmian

0 0
Michael Page: Dyrektorzy finansowi przejmują rolę liderów zmian

CFO coraz częściej odgrywają strategiczne role i podejmują istotne inicjatywy nie tylko w obszarze organizacji finansów, ale także funkcjonowania całej firmy. Ich pozycja w strukturach staje się coraz silniejsza, a stanowisko coraz częściej zaczyna być postrzegane jako atrakcyjny cel kariery, niż przystanek w drodze do objęcie pozycji CEO.

Michael Page, międzynarodowa firma doradztwa personalnego, opublikowała wyniki badania pt.: „Globalny Barometr Dyrektorów Finansowych: Od zarządzającego finansami do lidera zmian. Ewolucja roli i kompetencji współczesnych dyrektorów finansowych”. Wyniki Barometru pokazują, że gros ankietowanych CFO z optymizmem patrzy w przyszłość, zarówno pod kątem rozwoju firmy, jak również własnej sytuacji zawodowej.

Czytaj też: Zarobki dyrektorów finansowych w Polsce

Około 68 proc. dyrektorów finansowych odczuwa wysoki lub bardzo wysoki poziom pewności w odniesieniu do kondycji i perspektyw wzrostu rynków, na których ich firma będzie działać w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Co więcej, aktualne trendy w biznesie przydzielają CFO coraz bardziej istotną rolę w organizacji, czyniąc ich najważniejszym zasobem ludzkim warunkującym zdolność firmy do zmiany i adaptacji. Badanie potwierdziło też, że w miarę wzrostu znaczenia i zakresu kompetencji, dyrektorzy finansowi wykazują coraz większe zadowolenie.

Wielowymiarowa rola współczesnego CFO

Według badania Michael Page obecnie CFO coraz częściej działają jako liderzy zmian, odgrywając strategiczne role i podejmując istotne inicjatywy w obszarze organizacji finansów oraz funkcjonowania całej firmy. Współcześni dyrektorzy finansowi muszą łączyć dogłębną wiedzę finansową z umiejętnościami z zakresu IT, prawa, HR i zakupów.

Czytaj też: Dobry finansista na wagę złota. Pracodawcy mają coraz większe wymagania

- Tradycyjne kompetencje CFO poszerzają się i stają się bardziej złożone. Dzieje się tak, ponieważ zarządzanie finansami, księgowość i kontroling nabrały charakteru globalnego i są ze sobą coraz silniej powiązane. Obecni CFO przejmują także odpowiedzialność za takie obszary, jak: IT, prawo, HR oraz zakupy. Coraz częściej biorą też udział w tworzeniu strategii biznesowej przedsiębiorstwa oraz stają się liderami zmian dotyczących całości organizacji – zauważa Paweł Wierzbicki, dyrektor w oddziale Michael Page w Polsce.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.