MF: zakup flagi można wrzucić w koszty firmy

Przedsiębiorcy, którzy kupili do swojej firmy flagę narodową z okazji święta 2 maja (Dnia Flagi), mogą wrzucić ten wydatek do kosztów podatkowych, zmniejszając tym samym dochód przed opodatkowaniem - poinformował wiceminister finansów Maciej Grabowski w odpowiedzi na interpelację.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

MF: zakup flagi można wrzucić w koszty firmy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 maj 2013 20:42


Interpelację w tej sprawie skierował do resortu finansów poseł PiS Stanisław Szwed. Napisał w niej, że izby skarbowe w Poznaniu oraz w Warszawie wydały interpretacje niepozwalające zaliczyć wydatku na zakup flagi do kosztów podatkowych, bo nie ma on związku z przychodami z działalności gospodarczej.

"Zadziwiające jest, że te same izby zakupy na dekorację bożonarodzeniową zinterpretowały jako koszt, ponieważ wystrój świąteczny jest w obecnych warunkach rynkowych wymogiem stawianym przez klientów" - zauważył poseł.

W odpowiedzi wiceminister zapewnił, że wydatki na zakup flagi państwowej mogą być dla podatnika kosztem uzyskania przychodów, jeżeli flaga "jest wykorzystywana dla celów działalności prowadzonej przez podatnika i nie służy osobistym celom pracowników (innych osób) albo bez uzasadnienia nie znajduje się poza siedzibą podatnika".

Grabowski poinformował, że wystąpił do dyrektorów izb skarbowych o akta spraw będących przedmiotem obu interpretacji. Resort finansów może zmienić interpretacje, pozwala na to Ordynacja podatkowa.

Obie interpretacje zostały już usunięte ze strony internetowej Krajowej Informacji Podatkowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

REKLAMA