Merlin.pl zwolni ponad 100 pracowników

0 0
Merlin.pl zwolni ponad 100 pracowników
W ramach zwolnień grupowych w Merlin.pl planowane jest zwolnienie 104 pracowników. /Fot. Wikimedia, Daniel Koć, CC3.0

Merlin.pl, spółka zależna Czerwonej Torebki podjął decyzję o zwolnieniach grupowych. Zdaniem zarządu, niecelowe jest dalsze zatrudnianie pracowników Merlin na obecnym poziomie.

Zarząd spółki Czerwona Torebka podjął decyzję o wdrożeniu w procedury zwolnień grupowych w Merlin.pl w rozumieniu ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

Merlin powiadomił ponadto spółkę, iż podjął już działania zmierzające do wdrożenia procedury - powiadomił pracowników oraz powiatowe urzędy pracy o planowanych zwolnieniach. 

Według informacji zawartych w komunikacie spółki, główną przyczyną opisanych działań jest chęć dokonania reorganizacji Merlin w celu maksymalnego ograniczenia kosztów działalności.

Merlin wyjaśnił, iż konieczność wdrożenia opisanych wyżej działań wynika w znaczącej mierze z faktu zawarcia przez Merlin umowy współpracy ze spółką Topmall.

Umowę ze spółką Topmall Merlin podpisał 30 listopada. Zakłada ona dzierżawę znaku towarowego i domeny internetowej Merlina. Topmall zamierza.

- W ciągu kilku tygodni zaczniemy wyprowadzać markę Merlin.pl na prostą oraz odbudowywać zaufanie klientów i dostawców - zapowiada Łukasz Szczepański, prezes spółki.

- W konsekwencji powyższej Umowy niecelowe jest dalsze zatrudnianie pracowników Merlin na obecnym poziomie. Wobec zawarcia powyższej umowy istnieje potrzeba zatrudnienia tylko tych pracowników, których zadaniem będzie zapewnienie obsługi Merlin w minimalnym, podstawowym zakresie, tj. reprezentacji Merlin wobec osób trzecich, obsługi księgowej i kadrowo–płacowej - czytamy w komunikacie.

W ramach zwolnień grupowych planowane jest zwolnienie 104 pracowników, zaś złożenie oświadczeń o wypowiedzeniu umów o pracę w ramach zwolnienia grupowego planowane jest w terminie do 31 stycznia 2016 r.

Topmall to polska firma, która od ponad czterech lat zajmuje się działalnością e-commerce na rynku ukraińskim. Prowadzi tam jeden z popularnych sklepów internetowych: Topmall.ua. Zajmuje się też tzw. działalnością cross-border w ramach, której dostarcza produkty z rynków unijnych do krajów Europy Wschodniej. Teraz swoją działalność rozszerza na polski rynek e-commerce.

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Staff Małpki Express uciekł z tonącego okrętu do Merlina i... następny okręt posłał na dno. Gratulacje!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.