Menedżerskie pogotowie ratunkowe potrzebuje chemii

0 0
Menedżerskie pogotowie ratunkowe potrzebuje chemii

W zawodzie interim menadżera liczą się nie tylko kompetencje i konkretne umiejętności, które są wymagane do realizacji poszczególnych zadań, ale również coś, co można nazwać dopasowaniem, chemią z firmą, dla której pracuje.

Mike Harris, prezes Patina Solutions, wspomina, że jeden z ciekawszych przypadków, z którym miał styczność, dotyczył firmy działającej w branży metalowej w Milwaukee. Właściciele – fundusz private equity – postanowili rozstać się z prezesem zarządu, który nie osiągał oczekiwanych wyników.

Zatrudnili interim menadżera, który miał zarządzać firmą do momentu, kiedy zostanie znaleziony menadżer mający zarządzać firmą.

Czytaj też: Rynek interim menedżerów w Polsce: jaki jest i co czeka specjalistów?

– Interim menadżer został w firmie przez dziewięć miesięcy, doprowadził do znaczącej poprawy wyników, zbudował na tyle duże zaufanie z właścicielem, że wszedł w skład komisji wybierającej nowego prezesa – opisuje Mike Harris.

Maurizio Quarta, partner zarządzający Temporary Management & Capital Advisors, zaznacza, że zwykle dla menadżerów, którzy decydują się na pracę jako interimowie, interesujące są trudne projekty.

Czytaj też: Hryniewiecka-Firlej: Nie buduję kultury firmy na lęku

– Ostatnio robiliśmy bardzo ciekawy projekt restrukturyzacji producenta elektroniki użytkowej. Interim menedżer dostał zlecenie na poziomie centrali na Europę i odpowiadał za jednoczesną, głęboką restrukturyzację oddziałów w siedmiu krajach, z różnymi systemami prawnymi, różnymi organizacjami – opisuje Maurizio Quarta.

Maurizio Quarta jest zdania, że małe i średnie przedsiębiorstwa, jak sama nazwa wskazuje, mają niewielką skalę działania, potrafią stanowić bardzo duże wyzwanie. Trudności w projektach interim menadżerskich w tego typu przedsiębiorstwach wynikają m.in. z tego, że nie są to firmy skonstruowane jak korporacje. Opierają się w dużej mierze na nieformalnych zależnościach, nie mają systemu zarządzania, bardzo często właścicielami są członkowie rodziny, co wpływa na sposób przeprowadzania zmian w takich podmiotach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.