Menedżer w pracy przez 8 godzin? Rzadkość

0 0
Menedżer w pracy przez 8 godzin? Rzadkość
Fot. Pixabay

Blisko połowa menedżerów z całego świata przyznaje, że spędza w pracy zdecydowanie więcej niż 40 godzin w tygodniu – wynika z najnowszego badania EY.

EY zapytał 9,7 tys. pracowników z całego świata o to, ile czasu spędzają w pracy. Okazało się, że praca przez osiem godzin dziennie to rzadkość. Szczególnie dla menedżerów.

W Meksyku aż 61 proc. z nich przyznało, że pracuje więcej niż 40 godzin tygodniowo, w Stanach Zjednoczonych – 58 proc., w Indiach – 55 proc., w Brazylii – 51 proc., w Niemczech – 45 proc., w Japonii – 43 proc., w Wielkiej Brytanii – 34 proc. Najmniejszy odsetek menedżerów, którzy pracują więcej niż osiem godzin dziennie, jest w Chinach – tutaj tylko 19 proc. zadeklarowało, że jest inaczej.

Oznacza to, że blisko połowa menedżerów z całego świata (46 proc.) pracuje więcej niż 40 godzin w tygodniu. Co ciekawe – aż 40 proc. z nich twierdzi, że liczba godzin poświęconych na pracę wzrosła w ostatnich pięciu latach.

Dziwne, bo przecież żyjemy w czasach rozwijających się technologii, które mają służyć człowiekowi i ułatwiać mu funkcjonowanie w codziennym życiu. Powinno być łatwiej, szybciej, wygodniej. Dlaczego zatem coraz więcej godzin spędzamy w pracy?

Skoncentruj się

Victoria Woollaston w artykule o częstości korzystania z urządzeń mobilnych oszacowała, że pracownicy sprawdzają pocztę przeciętnie aż do 150 razy dziennie.

– Stały dostęp do skrzynki pocztowej i natłok wiadomości, z którymi należy się zapoznać, powodują, że pracownicy nie mają czasu na rzeczywiste i efektywne zaangażowanie w pracę – mówi Magdalena Jończak, dyrektor w dziale konsultingu Deloitte Polska.

Oprócz służbowej poczty, którą ze spokojem można byłoby sprawdzać nieco rzadziej, pracowników rozpraszają też telefony, SMS-y czy portale społecznościowe.

– Odruchowo sprawdzamy, odpisujemy, komentujemy etc. W efekcie tracimy średnio 22 minuty, zanim nasz umysł powróci do stanu, w którym znowu może skoncentrować się na przerwanej czynności – mówi Edward Stanoch, prezes firmy Aon Hewitt.

Eksperci przekonują, że nikt z nas nie musi być online i pod telefonem 24 godziny na dobę – jeśli wyrobimy sobie odruch rzadszego kontrolowania tego, co wpadło nam do skrzynki mailowej, czy tego, co dzieje się w sieci, zyskamy już nie cenne minuty, ale godziny.

Przykładowo Grzegorz Frątczak, ekspert zarządzania czasem, nie sprawdza e-maila na bieżąco, ale tylko raz lub dwa razy w ciągu dnia – dzięki temu jest skoncentrowany na wykonywanym zadaniu i szybciej udaje mu się je zrealizować.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.