Menedżer musi zejść z wyżyn na pole walki. Wtedy osiągnie sukces

0 0
Menedżer musi zejść z wyżyn na pole walki. Wtedy osiągnie sukces

Prawdziwy menedżer powinien mieć kompetencje i angażować się w pracę. Inaczej nie będzie dobry.

W jednej firmie jest menedżer profesjonalista z pełną listą potrzebnych kompetencji, który jednak nie angażuje się emocjonalnie w pracę. W drugiej jego odpowiednik oddaje całe serce w realizację projektu, podchodzi do niego bardzo emocjonalnie. Nie jest jednak aż tak wyedukowany jak ten pierwszy. Który jest dla firmy cenniejszy?

- Najlepsza jest opcja wypośrodkowana. Menedżer, który wnosi zaangażowanie i kompetencje - odpowiada Agnieszka Pastuła, menedżer Antal HR & Admin.

Podobnego zdania jest Karolina Radziszewska, dyrektor personalny w Randstad Polska. Tłumaczy, że dobry menedżer potrafi odróżnić własne emocje i chęci od obiektywnych przesłanek, ale jest też zaangażowany emocjonalnie i zmotywowany do osiągnięcia celu.

Agnieszka Pastuła zauważa jednak, że poziom zaangażowania zmienia się w trakcie trwania projektu. Nie ma gwarancji, że osoba początkowo całkowicie nim pochłonięta będzie nim tak samo zainteresowana przez cały czas jego trwania. - Ale postawa menedżera bardzo wpływa na cały zespół i tylko zaangażowana osoba jest w stanie pociągnąć za sobą współpracowników - wyjaśnia Agnieszka Pastuła.

Uważa również, że nawet najbardziej kompetentny menedżer nie stworzy odpowiedniego nastawienia do pracy w swoim zespole, jeśli nie pokaże podwładnym własnego zaangażowania.

- Nie będzie osiągać rezultatów osoba, która wydaje polecenia zza biurka - mówi Beata Kapcewicz, dyrektor zarządzający w firmie Architekci Kariery. Powód? - Tylko zaangażowanie w proces, praca z zespołem, stanie na jego czele, czyli zejście z wyżyn na pole walki daje szansę osiągania rezultatów w krótkim i długim terminie - uważa Kapcewicz.

A kompetencje? Beata Kapcewicz wskazuje trzy elementy składające się na nie: wiedza, doświadczenie oraz postawy i osobowość.

- Wiedza jest ważna, ale ja zwracam uwagę przede wszystkim na doświadczenie, osobowość oraz czy menedżer się nieustannie rozwija. A gdy patrzę na menedżerów w Polsce, widzę, że to właśnie rozwój jest najbardziej zaniedbywaną przez nich rzeczą - twierdzi i dodaje, że są menedżerowie, którzy mają 20-letnią praktykę, ale nie pracują nad sobą - nad odpowiednimi postawami i codziennymi nawykami.

- I oni bardzo szybko tracą autorytet w zespole, popełniają masę błędów, są sfrustrowani. Na nic wtedy wiedza i doświadczenie - stwierdza dyrektor zarządzający w firmie Architekci Kariery.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.