Meksykanie mistrzami work-life balance, Polacy daleko w tyle

Zgodnie z wynikami badań opublikowanymi przez firmę Regus, w Polsce zachowanie równowagi między sferą zawodową a prywatną jest trudniejsze niż w innych krajach, ale całkiem nieźle radzi sobie z osiąganiem harmonii w tym obszarze generacja X i pokolenie Y.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Meksykanie mistrzami work-life balance, Polacy daleko w tyle

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

28 cze 2013 10:07


Z badania jasno wynika, że starsze pokolenie nie radzi sobie tak dobrze z żonglowaniem obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Młodsi pracownicy (75 proc.) czerpią z pracy większą przyjemność niż przedstawiciele pokolenia powojennego wyżu demograficznego (53 proc.) i są bardziej zadowoleni z własnej wydajności (80 proc. w porównaniu z 57 proc.).

Badanie przeprowadzono wśród 26 tys. pracowników z 90 krajów całego świata. Okazuje się, że mistrzami work-life balance są Meksykanie (ich średni wynik w badaniu to 149 pkt.), a za nimi plasują się Hindusi (138 pkt.) i Brazylijczycy (137 pkt.).

Wskaźnik równowagi między pracą a życiem osobistym firmy Regus dla Polski w 2013 roku wynosi 115; dla porównania, wynik z 2012r. to 136.

- Osoby zadowolone z pracy są bardziej produktywne i oczywiście bardziej przywiązane do swojej firmy. Rynek pracy jest w coraz lepszej kondycji, a firmy uświadamiają sobie, że aby pozyskać lub zatrzymać utalentowanych pracowników, muszą skoncentrować się na rozszerzeniu możliwości elastycznych form zatrudnienia, np. oferując wybór miejsca wykonywania prac mówi Maciej Skórski, country manager Regus w Polsce.

Jak wynika z wcześniejszych badań firmy Regus, 72 proc. profesjonalistów na świecie uważa, że możliwość wykonywania elastycznej pracy zwiększa ich produktywność.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.