Lotos: Prezes Paweł Olechowicz straci stanowisko? Rada nadzorcza zadecyduje

• 13 kwietnia odbędzie się posiedzenia rady nadzorczej Grupy Lotos.
• W porządku obrad ma znaleźć się punkt dotyczący zmian w zarządzie gdańskiego koncernu.
• Media spekulują, że stanowisko straci wieloletni prezes Lotosu Paweł Olechnowicz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lotos: Prezes Paweł Olechowicz straci stanowisko? Rada nadzorcza zadecyduje

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

12 kwi 2016 15:14


O możliwym odwołaniu Pawła Olechnowicza z funkcji prezesa Grupy Lotos mówi się od co najmniej kilku tygodni. Z naszych informacji wynika, że na niedawnym spotkaniu ze związkami zawodowymi przewodniczący rady nadzorczej koncernu Robert Pietryszyn przyznawał, że widzi mniej więcej tyle samo argumentów za pozostawieniem obecnego prezesa Lotosu na stanowisku, jak i za jego odwołaniem.

Nieoficjalnie wiadomo natomiast, że współpraca między zarządem i nową radą nadzorczą Lotosu nie układa się tak jak powinna. Także minister skarbu Dawid Jackiewicz sugerował niedawno, że rada nadzorcza Lotosu będzie musiała odpowiedzieć na pytanie, czy widzi możliwość dalszej współpracy z wieloletnim szefem największej firmy na Pomorzu.

Wśród potencjalnych następców Pawła Olechnowicza w fotelu prezesa Lotosu najczęściej wymienia się Andrzeja Jaworskiego, posła PiS, który w latach 2006-2008 pełnił funkcję prezesa Stoczni Gdańsk, a także był przewodniczącym rady nadzorczej grupy energetycznej Energa, a który od lat krytykuje poczynania obecnego prezesa Lotosu.

Możliwym kandydatem na zastąpienie prezesa Olechnowicza może być również sam Robert Pietryszyn, czyli przewodniczący rady nadzorczej spółki; dla przykładu taką drogą nowym szefem PGNiG został Piotr Woźniak.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.