Lotos, Poczta Polska i ZA Puławy wyłonią prezesów? Kalendarium wydarzeń (9-13 maja)

• Przez cały tydzień, do piątku (13 maja) mają trwać rozmowy kwalifikacyjne w grupie Lotos z kandydatami na prezesa spółki.
• Już tylko do środy (11 maja) swoje kandydatury mogą zgłaszać zainteresowani fotelem prezesa w Poczcie Polskiej.
• W połowie tygodnia GUS wyda komunikat w sprawie przeciętnego wynagrodzenia w pierwszym kwartale 2016 r., a Rada Dialogu Społecznego zajmie się kwestiami budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lotos, Poczta Polska i ZA Puławy wyłonią prezesów? Kalendarium wydarzeń (9-13 maja)

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 maj 2016 13:02


Tydzień rozpoczyna się od Jubileuszowego Kongresu Sekretariatu Metalowców NSZZ „Solidarność”. We wtorek (10 maja) odbędzie się IV Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń, w którym udział weźmie Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu w MRPiPS.

Od poniedziałku (9 maja) do piątku (13 maja) mają trwać rozmowy kwalifikacyjne w grupie Lotos z kandydatami na prezesa spółki. Obecnie p.o. prezesa Lotosu jest Robert Pietryszyn. Więcej na ten temat czytaj tutaj: Błyskotliwa kariera Pietryszyna. 37-latek na czele Lotosu

We wtorek odbędzie się również zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy ZA Puław, podczas którego zakończona zostanie kadencja obecnego zarządu firmy. Wiele wskazuje na to, że na czele spółki stanie Mariusz Bober, który obecnie pełni obowiązki prezesa ZA Puławy, od początku kwietnia jest szefem grupy Azoty. Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Mariusz Bober, szef grupy Azoty prawdopodobnie pokieruje również spółką ZA Puławy. (fot. PTWP) Mariusz Bober, szef grupy Azoty prawdopodobnie pokieruje również spółką ZA Puławy. (fot. PTWP)

We wtorek (10 maja) Work Service przedstawi raport „Migracje zarobkowe Polaków”.

Natomiast od wtorku do czwartku (10-12 maja), Renata Szczęch – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, będzie uczestniczyła w spotkaniach w Strasburgu z europarlamentarzystami w kontekście dyrektywy o pracownikach delegowanych.

Czytaj też: Pracownicy delegowani na celowniku Komisji Europejskiej

We wtorek (10 maja) - Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej.

W połowie tygodnia, w środę (11 maja), zostanie wybrany nowy szef Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Jednym z kandydatów starających się o fotel prezesa jest Marek Belka, szef NBP.
Więcej na ten temat czytaj tutaj: Szanse Marka Belki na fotel szefa EBOR

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

marylka 2016-05-10 00:45:23

Przecież wiadomo, że Pietryszyn zostanie prezesem Lotosu, polityczna nominacja, Nie nie umie, ale kumpluje się z Hofmanem, a ten robi z Kaczyńskim co chce.