Letnie akcenty w pracy czy lunch na świeżym powietrzu pomoże przetrwać lato w biurze

Co zrobić, aby okres wakacyjny spędzony w pracy nie wpłynął negatywnie na samopoczucie pracowników, a wręcz przeciwnie, by pozwolił również na chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Letnie akcenty w pracy czy lunch na świeżym powietrzu pomoże przetrwać lato w biurze

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

17 sie 2016 11:49


Przed takim wyzwaniem coraz częściej stają zarządcy budynków, których rola nie sprowadza się już wyłącznie do utrzymania komfortu termicznego. Oczekiwania najemców i właścicieli budynków wykraczają znacząco poza sprawnie działającą klimatyzację. Przygotowują dla pracowników także liczne udogodnienia oraz ofertę dodatkową.

I tak nowoczesne centra biznesu często dysponują terenami zielonymi, które wykorzystywane są na zaaranżowanie letniego ogródka, kantyny czy strefy ciszy, gdzie każdy może choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i zaczerpnąć oddechu świeżym powietrzem.

Wprowadzenie letnich, urlopowych akcentów w menu kantyny, pozwala choć przez chwilę poczuć się jak na wczasach. We współpracy z restauratorem budynku można zaproponować pracownikom gofry czy lemoniady, wszystko co kojarzy się z letnim wypoczynkiem. Dodatkowo lunch spożywany na otwartym powietrzu, przy pięknej pogodzie, wśród znajomych z pracy, z pewnością pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Coraz częściej przy biurowcach pojawiają się też "foodtrucki".

Czytaj też: Urlop to stres?

W letnich działaniach zarządcy często pojawiają się akcenty sportowe. Organizowane są akcje skierowane do coraz większej grupy pracowników poruszających się rowerami, jak mobilne serwisy rowerowe czy stacje naprawcze. Część z zarządców decyduje się na organizowanie dla pracowników biur wspólnych ćwiczeń w postaci joggingu czy yogi.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najemców oraz ich pracowników, jako zarządca budynku Orion Business Tower w Łodzi zdecydowaliśmy się na przygotowanie w tym roku strefy relaksu przed budynkiem, która składa się z leżaków, parasoli i stolików, gdzie każdy z naszych klientów może w ciągu dnia odpocząć lub też na chwilę zamienić biurko na plażowy leżak i skorzystać z bezpłatnego WiFi - mówi Krzysztof Lotko z firmy NAI Estate Fellows, która zarządza budynkiem Orion dla firmy Catalyst Capital.

Działania zarządców mają na celu stworzenie przyjaznego miejsca, w którym pracownicy czują się komfortowo. Spędzają w biurze coraz więcej czasu, a możliwość spędzenia przerwy w pracy w ciekawym otoczeniu wpływa pozytywnie na ich produktywność i daje możliwość wytchnienia od otaczającej letniej codzienności. Dużo zależy od pomysłowości, kreatywności i dobrych chęci również najemców retailowych. Wysiłki jednak na pewno się opłacą. A dobre relacje z najemcami potrafią przynieść wymierne korzyści.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.