Kwieciński: Chcemy, by PARP w większym stopniu współpracowała z regionami

• Konkurs na nowego prezesa PARP potrwa do 29 stycznia br.
• Ministerstwo Rozwoju chce, żeby agencja w większym stopniu współpracowała z regionami w obszarze przedsiębiorczości i innowacyjności.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kwieciński: Chcemy, by PARP w większym stopniu współpracowała z regionami

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 sty 2016 20:33


- Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości to jedna z naszych najważniejszych instytucji publicznych. Spełnia kluczową rolę we wspieraniu przedsiębiorczości zarówno małych, średnich, jak i dużych firm w Polsce. Chcielibyśmy, żeby tę działalność kontynuowała. Dlatego pozycja prezesa tej agencji jest dla nas bardzo ważna. Ogłaszamy więc konkurs, żeby znaleźć najlepszego kandydata na rynku - zaznaczył Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju.

- Przed tą osobą są oczywiście olbrzymie wyzwania, bo PARP będzie główną agencją Ministerstwa Rozwoju w obszarze wspierania przedsiębiorczości; będzie ona zarządzała olbrzymimi środkami pochodzącymi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Również będzie nam zależało na tym, żeby agencja w większym stopniu współpracowała z regionami w obszarze przedsiębiorczości i innowacyjności - dodał Kwieciński.

Dodał, że konkurs na nowego szefa PARP potrwa do 29 stycznia br.

18 stycznia br. w porozumieniu z ministrem rozwoju Mateuszem Morawieckim ówczesna prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak odeszła z tej instytucji. Była szefową agencji od marca 2009 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.