Kwaśniewski nie widzi nic złego w tym, że doradza spółce związanej z człowiekiem Janukowycza

0 0
Kwaśniewski nie widzi nic złego w tym, że doradza spółce związanej z człowiekiem Janukowycza

Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski i syn wiceprezydenta USA Hunter Biden, są członkami rady nadzorczej spółki Bursima Holdings - firmy gazowej, która należy do Mykoły Złoczewskiego, ministra energetyki i wiceszefa Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony z czasów Wiktora Janukowycza.

Jak donosi serwis buzzfeed.com, Kwaśniewski od początku br. doradza spółce, której właścicielem jest były minister z ekipy Janukowycza. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" były prezydent wyjaśnia, że zasiada w niezależnej radzie dyrektorów, która pełni funkcję doradczą, nie jest związana z działalnością operacyjną spółki.

Czy jest w tym coś niewłaściwego? W jego opinii - nie. Szczególnie w obecnym układzie, kiedy nie jest aktywnym politykiem. Warto jednak przypomnieć, że Kwaśniewski był kluczową postacią w unijnych próbach namówienia Janukowycza do podpisania umowy stowarzyszeniowej.

- Jestem byłym politykiem, który to, co ma, to jego wiedza, doświadczenie. I jeżeli ktoś jest tym zainteresowany, a są to ludzie poważni, to nie widzę powodów, by nie dzielić się tym doświadczeniem czy wiedzą. I jeżeli jeszcze są to pieniądze, które mogę zarobić, to też nie widzę w tym żadnego problemu - przekonuje na łamach "Wyborczej" były prezydent.

Spółka Burisma Holdings powstała w 2002 r. i bardzo szybko stała się jednym z największych prywatnych producentów gazu na Ukrainie. Dostała licencje na eksploatację trzech kluczowych złóż węglowodorów w kraju: Dniepr-Doniec, Karpaty, Azow-Kubań. Cała produkcja Burismy jest sprzedawana krajowym odbiorcom przemysłowym. We wrześniu 2013 r. produkowała średnio 10,5 mln m sześciennych dziennie.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.