Kraków Business Starter - rozdano nagrody za najlepsze krakowskie start-upy

Podczas II finałowej gali Kraków Business Starter, która miała miejsce w ramach XXIV StartUp Mixera wystąpiło 9 lauretów wyłonionych z aż 109 zgłoszeń. Finaliści przez ostatnie 6 miesięcy rozwijali swoje projekty pod skrzydłami Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Krakowie. W konkursie do wygrania były 3 nagrody w wysokości 10 tys. zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kraków Business Starter - rozdano nagrody za najlepsze krakowskie start-upy

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

18 gru 2015 10:05


– To już II edycja konkursu KBS. W tym roku poziom uczestników był bardzo wysoki, co spowodowało, że komisja miała bardzo trudne zadanie związane z wyłonieniem zwycięzców. W związku z tym postanowiliśmy podzielić jedną z nagród na 2 startupy – mówi Sebastian Kolisz, partner zarządzający AIP.

17 grudnia dwie pierwsze nagrody po 10 tys. zł. wręczono start-upom Ness oraz doitbetter.pl.

Ness stosuje innowacyjną metodę mycia samochodów, polegającą na zamianie cząsteczek brudu w tzw. nanopowłoki, co pozwala zebrać brud za pomocą szmatki z mikrofibry, przy wykorzystaniu jedynie 0,5 l. wody.

Doitbetter.pl jest portalem społecznościowym, który skupia wszystkie konkursy i wydarzenia związane z rywalizacją w jednym miejscu. Po zalogowaniu użytkownicy rywalizują miedzy sobą poprzez rzucanie sobie wyzwań w wielu kategoriach i dodatkowo wygrywając nagrody.

Drugie miejsce, również ex aequo zdobyły start-upy Justin-Twist oraz ChemicAl World, wygrywając po 5 tys. zł.

Pierwszy z nich wdrożył niedostępną nigdzie indziej, dynamiczną technikę audiowizualną do nauki i zapamiętywania długich spisów faktów.

ChemicAl World to młode dziewczyny, które poprzez swój projekt postawiły sobie za cel edukować dzieciaki w zakresie nauk chemicznych. Zamieniają je w młodych naukowców i poprzez doświadczenia wprowadzają w podstawowe pojęcia chemiczne, takie jak atom czy reakcja.

Studenci tworzą miejsca pracy

Komisja konkursowa składała się z przedstawicieli AIP Kraków w osobach: partner zarządzający AIP Sebastian Kolisz, menedżer AIP Aneta Milczarek oraz mecenasa działań AIP Kraków w składzie: specjalista ds. społecznej odpowiedzialności biznesu Jakub Dymek, menedżer projektu Krakow Business Starter Kamil Łazarczyk, kierownik ds. komunikacji Małgorzata Szoka. Głos decydujący w wyborze zwycięzców miał UBS.

– Mamy nadzieję, że dzięki Krakow Business Starter powstaną w Krakowie firmy, które odniosą podobny sukces, jak nasi klienci. Ten program powstał w ramach naszej strategii odpowiedzialności społecznej biznesu, której jednym z głównych założeń jest działanie na rzecz społeczności lokalnej. W dwóch edycjach Krakow Business Starter przyciągnął ok 200 utalentowanych studentów i absolwentów, którzy dzięki naszej wspólnej pomocy tworzą miejsca pracy w Krakowie i być może przyczynią się do prężnego rozwoju miasta – podsumowuje Michał Stępień, główny menedżer UBS w Krakowie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.